Tri decenije kasnije: Liverpul konačno podigao pehar nakon goleade protiv Čelsija

5978 pregleda 3 komentar(a)
Henderson podiže šampionski pehar, Foto: REUTERS
Ažurirano: 22.07.2020. 23:47h

U šampionskom stilu Liverpul je odigrao posljednji meč na Enfildu ove sezone, pobijedio Čelsi 5:3 i postao vlasnik pehara koji je čekao 30 godina.

Iako su ranije osigurali naslov, "redsi" su večeras dobili ono što su zaslužili - kapiten Džordan Henderson ispunio je snove navijača i svih legendi, posebno Stivena Džerarda, da podigne trofej namijenjen najboljem engleskom timu.

Ceremonija je bila skromna, pred praznim tribinama, može samo da se zamisli kakva bi bila atmosfera da je drugačije, normalno vrijeme...

Liverpul je na oproštaju od svog stadiona stekao tri gola prednosti, golovima Keite, Aleksandera-Arnolda (sjajan gol iz slobodnog udarca) i Vajnalduma, da bi Žiru u finišu poluvremena smanjio.

Na 4:1 je povisio Firmino, a ulaskom Pulišića u 59. minutu Čelsi se vratio u igru.

Mladi Amerikanac je asistirao Abrahamu, pa pogodio za 4:3.

Ludu utakmicu zatvorio je Okslejd-Čembrlen za konačnih 5:3.

Treću sezonu zaredom Liverpul je završio bez poraza na svom terenu - učinak u šampionskoj sezoni je bio 18 pobjeda i jedan remi.