Inter preživio penal i eliminisao Hetafe, lagani ritam Junajteda

Italijanski tim slavio 2:0 i plasirao se među osam najboljih

9379 pregleda 21 reakcija 0 komentar(a)

Inetr je u Gelzenkirhenu savladao Hetafe za plasman u četvrtfinale Lige Evrope.

Bilo je 2:0, nakon što je španski tim prokockao svoje šanse u prvih 20 minuta, a onda i promašio penal 15 minuta prije kraja kod 1:0.

Lukaku je u prvom poluvremenu donio prednost "nerazurima", a ključni detalj se dogodio u 75. minutu kada je Molina sa 11 metara šutirao pored gola nakon igranja rukom Godina.

Kazna je stigla veoma brzo, već u 83. kada je Eriksen postavio konačan rezultat.

Inter sada čeka boljeg iz sjutrašnjeg duela Bajera i Rendžersa. Njemci su u prvom meču u Glazgovu slavili 3:1.

U četvrtfinalu je i Mančester junajted, koji nakon 5:0 u Austriji i nije imao mnogo motiva u revanšu - 2:1.

Vajzinger je početkom drugog poluvremena pogodio za vođstvo gostiju, a "đavoli" su čast odbranili golovima Lingarda i Marsijala.

Junajtedov naredni protivnik je Kopenhagen, koji je ranije danas eliminisao Bašahšehir.