Ukrajinska samba zabrinula Inter

Tim Luiša Kastra savladao Švajcarce 4:1 i zakazao polufinale sa „nerazurima”

5189 pregleda 4 komentar(a)
Žunior Moraeš slavi prvi gol na utakmici, Foto: Reuters

Šahtjor se prošetao do titule prvaka Ukrajine, imao čak 23 boda više od kijevskog Dinama, a i u Ligi Evrope pokazuje kakva je klasa.

Tim Luiša Kastra se poigravao sa Bazelom u četvrtfinalu u Gelzenkirhenu, slavio 4:1 i pokazao da Inter u ponedjeljak čeka pakleno težak zadatak da se domogne finala.

Portugalski stručnjak je izveo tim sa šestoricom Brazilaca, a već u 2. minutu gol su kreirala dvojica koja igraju za reprezentaciju Ukrajine - Marlos je izveo korner, a Žunior Moraeš iskoristio lošu procjenu srpskog golmana Đorđa Nikolića i glavom rutinski pogodio mrežu.

Tada je počela samba - Brazilci su preskakali loptu, potpuno zbunili Švajcarce, pa je Tajson u 22. minutu, uz pomoć veziste Bazela Fabijana Fraja, povisio na 2:0.

Mladi Markoš Antonio je u 40. minutu sjajno šutirao, ali je pogodio samo prečku.

To nije bio kraj, jer je Alan Patrik u 75. minutu iskoristio penal koji je izborio Tajson, da bi Dodo u 88. povisio na 4:0.

U drugom minutu sudijske nadoknade Riki van Volfsvinkel je postigao počasni pogodak za Bazel.