Napoli ne da prvo mjesto, Sampdorija bolja od Rome na "Olimpiku"

Napolitanci čuvaju lidersku poziciju od Juventusa
69 pregleda 1 komentar(a)
Dris Mertens Napoli, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.01.2018. 21:56h

Napoli ne da prvo mjesto, iako je već poslije 26 sekundi bio u minusu u duelu sa Bolonjom.

Na kraju je u Napulju bilo 3:1, pa se ekipa Mauricija Sarija vratila na lidersku poziciju s bodom više od Juventusa.

Palasio je donio prednost gostima, a već u 5. je bilo 1:1 nakon neobične situacije u kaznenom prostoru Bolonje i autogola M'Bajea.

Mertens je u 37. iz penala preokrenuo, "azurima" je ostalo da u drugom poluvremenu samo odrade posao, a već u 59. Belgijanac je i potpisao sedmi trijumf zaredom u Seriji A.

"U posljednje vrijeme više treniramo i to se vidi. To svakako utiče na način naše igre, nije sve toliko lijepo za oko, ali imamo kvalitet više kada je u pitanju kondicija", rekao je Sari.

Inter nije pobijedio ni Spal (1:1), serija bez trijumfa je sada šest mečeva, pa je milanski klub od lidera Serije A došao do pozicije da se bori za četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

Ako ovako nastavi, tim Lućana Spaletija teško da može do evropske elite, a na ovom gostovanju je vodio sve do 89. minuta.

"Crno-plavi" su poveli u 48. autogolom Vikarija, potom su Vesino i Kanselo propustili šanse da riješe pitanje pobjednika, a onda je kazna stigla u samom finišu kada je Paloski glavom matirao Handanovića.

"Nismo u dobrom momentu, ekipa ima problem da karakter prenese na teren. Nedostaje nam lucidnosti i snage karaktera, ne kvaliteta. A kada primite ovakav gol na kraju je još teže", rekao je Spaleti.

Inter je četvrti sa 44 boda, ima tri više od Rome koja je na petom mjestu uz utakmicu manje.

Sampdorija i Roma su u srijedu remizirale u Đenovi u odloženom meču drugog kola (1:1), a sada su se opet sastale u Rimu.

Na "Olimpiku" su se radovali gosti (1:0), pa kriza "vučice" kao da nema kraja.

Roma je promašila penal u prvom poluvremenu (Vivijano je zaustavio Florencija), a tri boda Sampdoriji donio je Sapata u 80. minutu.

Milan je savladao Lacio (2:1), a jedini gol za goste dao je naš reprezentativac Adam Marušić.

A Fiorentina je doživjela debakl na "Artemio Frankiju" protiv jednog od kandidata za opstanak.

U Firenci se radovala Verona koja je slavila sa čak 4:1, pa je "viola" upisala drugi poraz u posljednje četiri utakmice (uz dva remija).

Milan - Lacio 2:1

Kutrone 15, Bonaventura 44 - Marušić 20.

Roma - Sampdorija 0:1