Real dao četiri gola Valensiji, Viljareal u goleadi bolji od Sosijedada

Dva puta je pogodio Ronaldo iz penala, a po jednom Marselo i Kros
Real Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.01.2018. 21:53h

Real Madrid je reagovao nakon šokantne eliminacije iz Kupa kralja od Leganesa i pobijedio na jednom od najtežih gostovanja u Primeri.

Aktuelni šampion je savladao Valensiju na "Mestalji" (4:1) i približio joj se na dva boda uz utakmicu manje.

Kristijano Ronaldo je pogodio u drugom meču zaredom u prvenstvu, a sada je oba puta bio strijelac iz penala - prvi je iznudio, drugi put je to uradio Karim Benzema (oba faula je napravio Martin Montoja), pa je Real na poluvremenu imao dva gola prednosti.

Domaćin se vratio početkom nastav kada kada se upisao Santi Mina, čak je i prijetio da izjednači, da bi Real u finišu riješio sve - tri boda mu je obezbijedio Marselo u 84, a goleadu je zaokružio Toni Kros u 89.

"Pokazali smo karakter, to je ono što moramo da uradimo u ovim teškim vremenima. Dobro smo "pročitali" utakmicu taktički, pobijedili direktnog rivala za vrh tabele", rekao je Zinedin Zidan.

Odgovorio je i na pitanje da li osjeća da mu je posao ugrožen nakon loših rezultata ove sezone.

"Posao trenera je takav, nikada nije siguran. Moram da nastavim da radim najbolje što znam, jer samo tako Real može da bude na vrhunskom nivou. A o tome da li mi je posao ugrožen ne smijem da razmišljam", istakao je Francuz.

Viljareal je u goleadi bio bolji od Sosijedada (4:2), a čak pet golova je palo u prva 34 minuta.

Domaćin je vodio sa 4:1, a donekle je poraz gostiju iz Baskije ublažio Vilijan Žoze.

U prvom meču današnjeg programa nije bilo pobjednika u duelu Deportiva i Levantea - 2:2.

Depor je imao dva gola prednosti, ali je skoro 60 minuta igra s igračem manje, pa su gosti stigli do boda pogocima Ivija u 80. i 84. minutu.

Malaga je remizirala drugi put zaredom, ali i nastavila seriju bez pobjede koja sada traje šest utakmica.

Bod sa "Rosalede" odnijela je Đirona (0:0).