Budućnost dala sve što je imala - Ludogorec u 2. kolu, Bajern u finalu

Budućnost - Ludogorec 1:3, Bajern - Lion 3:0

54013 pregleda 48 reakcija 46 komentar(a)
Slavlje igrača Budućnosti nakon gola Igora Ćukovića za 1:2, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 19.08.2020. 23:00h

Završen je drugi meč polufinala Lige šampiona, istim rezultatom kao prvi - Bajern je savladao Lion 3:0.

Bavarci su ušli u 11. finale, a šestu krunu tražiće u nedjelju protiv debitanta u finalima Pari Sen Žermena, koji je u utorak veče bio bolji od Lajpciga.

Lion ima za čim da žali, jer je Memfis Depaj u 4. minutu promašio prazan gol, potom je Koto Ekambi u 17. uzdrmao stativu, da bi 70 sekundi kasnije stigla kazna nakon sjajnog prodora i udarca Serža Gnabrija.

Isti igrač je u 33. minutu povisio na 2:0, da bi se potoim istakao Manuel Nojer sa nekoliko sjajnih odbrana.

Za kraj, u listu strijelaca je morao da se upiše i Robert Levandovski, čak 15. put ove sezone!

U finalu će juriti rekord Kristijana Ronalda, koji je u sezoni 2013/2014. bio precizan 17 puta u elitnom takmičenju

Tok mečeva

88. minut u Lisabonu - Sve je gotovo, Bajern ide na megdan Pari Sen žermenu. Robert Levandovski je dao 15. gol ove sezone u Ligi šampiona!

Budućnost je završila takmičenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona, jer je pod Goricom izgubila od Ludogoreca 3:1.

Bugari su poveli golovima Iginja u 12. i Čibote u 25. minutu, a tek nakon toga se tim Mladena Milinkovića probudio.

Igor Ćuković je na asistenciju Petra Vukčevića smanjio na 2:1, potom su Igor Ivanović dva puta i Ivan Bojović jednom imali šanse da izjednače do poluvremena, ali je ostalo 2:1.

Podgoričani su u nastavku pokušali da anuliraju prednost, a Bugari čuvali vođstvo. Pravih šansi nije bilo do nadoknade, kada je Souza iskoristio treću veliku šansu i majstorskim udarcem u 93. minutu savladao Miloša Dragojevića.

Prvak Crne Gore takmičenje nastavlja u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Kreće od 2. kola, a protivnika će saznati nakon žrijeba 31. avgusta.

58. minut u Lisabonu Ekambi je imao stopostotnu šansu, ali nije uspio da savlada Nojera.

93. minut u Podgorici - Souza je stavio tačku na stadionu pod Goricom, Budućnost - Ludogorec 1:3. Brazilac je promašio dvije velike šanse u 1. poluvremenu, sada je majstorski savladao Dragojevića.

Poluvrijeme u Lisabonu.

Četiri minuta sudijske nadoknade u Podgorici.

89. minut u Podgorici - Bađi je šutirao sa 20 metara, Dragojević brani.

86. minut u Podgorici - Vujačić je šutirao glavom nakon centaršuta Ivanovića, ali nije bio precizan.

85. minut u Podgorici - Najveća šansa u 2. poluvremenu. Đuričković je bio sam na 20 metara, ali je šutirao pored gola.

84. minut u Podgorici - Posljednja izmjena i u Ludogorecu, Žoržinjo umjestoTekpeteja.

82. minut u Podgorici - Milinković povlači posljednju izmjenu, Zarubica je ušao umjesto Raičkovića.

33. minut u Lisabonu - Levandovski je promašio nemoguće, ali je tu bio Gnabri da ispravi. Bajern vodi 2:0!

76. minut u Podgorici - Vujačić ulazi umjesto Bojovića, Kešeru umjesto Iginja.

75. minut u Podgorici - Prva izmjena u Budućnosti, Đuričković ušao umjesto Terzića.

69. minut u Podgorici - Sa klupe Budućnosti opet traže crveni karton, nakon što je Santana nagazio Moraitisa. Mađar Ferenc Karako pokazuje samo žuti, četvrti za goste.

68. minut u Podgorici - Polovina 2. poluvremena. Budućnost pokušava da izjednači, ali nije imala nijednu izglednu šansu u nastavku. Nije ni Ludogorec, a Čibota je mogao da dobije crveni karton u 65. minutu zbog oštrog starta nad Sekulićem. Dobio je samo žuti, a Pavel Vrba ga odmah povukao iz igre i time pokazao šta misli o tom startu.

18. minut u Lisabonu - Bajern vodi! Lion je bio bolji, imao dva zicera, ali je prvi pogodio Serž Gnabri nakon sjajno prodora i fenomenalnog šuta sa 20 metara. Minut prije je Koto Ekambi pogodio stativu Nojerovog gola.

56. minut u Podgorici - Žuti karton za beka gostiju Sisinja.

4. minut u Lisabonu - Velika šansa za Memfisa Depaja, koji je obišao Manuela Nojera, ali je samo okrznuo stativu.

Poluvrijeme pod Goricom. Ludogorec je dominirao u prvih pola sata, vodio 2:0, ali je Budućnost ni iz čega smanjila i onda se okuražila. Dva puta je pokušao Ivanović, jednom Bojović, malo je falilo da dođe do izjednačenja.

41. minut - Novo uzbuđenje. Ivanović je probao direktno iz kornera, Renan opet vrhovima prstiju odbija.

40. minut - Odličan šut i Bojovića, Renan jedva brani. Budućnost je blizu izjednačenja.

39. minut - Budućnost se ohrabrila, Ivanović je sjajno gađao sa 20 metara, ali je lopta prošla tik pored stative.

35. minut - Novo uzbuđenje u šesnaestercu gostiju, Sisinjo spriječio Bojovića da postigne gol.

31. minut - Ćuković se iskupio za grešku kod prvog gola i na centaršut Petra Vukčevića smanjio na 1:2.

25. minut - Majstorski gol Mavisa Čibote iz slobodnog udarca sa 20 metara, Ludogorec vodi 2:0.

Dok se igra u Podgorici, objavljeni su sastavi za drugo polufinale Lige šampiona između Bajerna i Liona.

18. minut Nova velika šansa za Ludogorec. Souza je izašao sam ispred Dragojevića, ali je šutirao preko gola. Ovo mu je bila već druga šansa da zatrese mrežu.

12. minut Smušena reakcija Dragojevića, a onda još gora Ćukovića u odbrani, koji je poklonio loptu i gol Iginju.

8. minut Tekpetej je prošao sporog Vukčevića, Ćuković ga faulirao i dobio žuti karton.

6. minut Uzbuđenje i u šesnaestercu gostiju. Domaći su nakon kornera tražili penal, ali je lopta udarila jednog igrača Ludogoreca u nogu.

2. minut Velika šansa odmah za Ludogorec. Ispala je odbrana Budućnosti, Sousa sa 20 metara pogodio stativu.

Utakmica je počela.

U 20 časova na stadionu pod Goricom počinje duel prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona Budućnost - Ludogorec.

Zbog činjenice da je sezona 2019/2020. još u toku, ovog puta se u kvalifikacijama igra samo po jedan meč, a Podgoričani su imali sreće da budu domaćini.

Nisu, međutim, imali sreće da izvuku i lakog rivala, jer je šampion Bugarske prethodnih godina stalno bio u grupnim fazama evropskih takmičenja.

Treneri su odabrali startne postave, a zbog povrede Petra Grbića nema ni na klupi.

Mladen Milinković se odlučio da na teren izvede sljedećih 11: Dragojević - Vukčević, Adžić, Ćuković, Sekulić - Mirković, Raičković - Terzić, Ivanović, Bojović - Moraitis.

Trener tima iz Razgrada, Pavel Vrba, odabrao je ovako: Renan - Sisinjo, Grigore, Moci, Nedjakov - Bađi, Santana - Tekpetej, Sousa, Čibota - Iginjo.