Sevilja osvojila šesti trofej, Inter propustio veliku šansu, Lukaku tragičar

Pratite live blog sa utakmice finala Lige Evrope

Inter - Sevilja 2:3

Lukaku 5. (penal), Godin 35. - De Jong 12, 33, Lukaku 75. (autogol)

Izmjena: 22:34h
22:55h

Sevilja je apsolutni vladar Lige Evrope. Tim iz Andaluzije osvojio je šesti trofej u ovom takmičenju, a svih šest je uzeo od 2006. godine.

U sjajnom finalu u Kelnu, Sevilja je pobijedila Inter 3:2.

Inter je počeo sjajno, poveo golom Lukakua iz penala u petom minutu. Preokrenuo je De Jong sa dva gola, a Godin poravnao.

Tragičar Intera bio je Lukaku koji je u 74. minutu skrenuo loptu u svoju mrežu, nakon pokušaja Dijega Karlosa makazicama.

Nekoliko minuta ranije Lukaku je imao sjajnu šansu za 3:2, njegov šut iz jedan na jedan situacije odbranio je Marokanac Bonu.

Inter je do kraja mogao do remija, preko Aleksisa Sančesa i Kandreve, ali nije uspio da uvede meč u produžetke, pa će čekati novu šansu za evropski trofej.

22:54h

Kraj. Sevilja je šesti put osvojila trofej u Ligi Evrope.

22:52h
22:48h

90+1. minut - još jedna šansa za Inter. Bonu brani pokušaj Kandreve.

22:42h

Još dvije izmjene u Sevilji. De Jonga mijenja En Nesiri, dok je Gudelj na terenu umjesto Dijega Karlosa.

22:39h

82. minut - velika šansa za Inter. Mozesa je iznenadila lopta, nije uspio da je zahvati, to je uradio Aleksis Sančes vrhom kopačke, a Kunde spriječio da uđe u gol.

22:34h

Tri izmjene Intera - Eriksen, Sančes i Mozes. Izašao je neprimjetni Lautaro, van je i Galjardini, kao i D'Ambrosio.

Promjena i u Sevilji, Franko Vaskes umjesto Susa.

22:32h

74. minut - Sevilja vodi 3:2. Dijego Karlos je uhvatio makazice, a Lukaku skrenuo loptu u mrežu.

Sjajni Belgijanac može da bude tragičar.

22:29h

Prva izmjena u Sevilji - Okampos ne može da nastavi, mijenja ga Munir.

22:23h

65. minut - velika šansa, najbolja na meču za Romelula Lukakua. Opet je Lukaku pobjegao odbrani Sevilje, izašao sam ispred Bonua, koji je zaustavio njegov šut.

22:14h

Opasan mladi bek Sevilje Regulon, šut u spoljnji dio mreže.

22:09h

Dobra šansa za Galjardinija, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca izblokiran.

22:05h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:47h

Kraj sjajnog poluvremena. Inter je poveo, Sevilja preokrenula, ali brzo je stiglo izjednačenje.

Strašan tempo, agresivnost na obje strane - velika borba za prvi trofej u korona-eri.

21:43h

Dijego Godin je šesti igrač koji je postigao golove u finalu Lige šampiona i Lige (Kupa) UEFA - prije njega to su uradili Stiven Džerard, Ernan Krespo, Pedro, Dmitri Alejničev i Alan Simonsen.

Izmjena: 09:26h
21:36h

36. minut - 2:2. Dijego Godin, naravno glavom na centaršut Brozovića.

21:33h

33. minut - preokret - 2:1 za Sevilju, ponovo Luk de Jong. Sjajan gol glavom holandskog napadača.

21:18h

Sjajna utakmica, žestok tempo u Kelnu. Oba tima ofanzivnim pristupom žele pobjedu.

21:12h

12. minut - Inter - Sevilja 1:1. Hesus Navas je centrirao, a Luk de Jong pogodio glavom iz peterca.

Izmjena: 21:15h
21:04h

5. minut - 1:0 za Inter. Lukaku je izborio i realizovao penal.

Lukaku je postigao 34. gol u sezoni, čime je izjednačio skor Brazilca Ronalda iz sezone 1997/98.

Izmjena: 09:27h