Noć za pamćenje: Mesi dao 4.000. gol Barse na "Nou kampu", Kutinjo debitovao, Maskerano otišao

Barsa oba gola dala na neobičan način - nakon što je lopte oduzeo Lionel Mesi, koji po tome baš i nije poznat
Mesi suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.01.2018. 22:54h

Bila to noć za pamćenje na "Kamp nouu" - Barselona je savladala Espanjol (2:0), nadoknadila minus iz prvog meča (0:1) i izborila plasman u polufinale Kupa kralja, ali su tri detalja obilježila meč.

Pred početak gradskog derbija, Havijer Maskerano se oprostio od navijača na dirljiv način pred odlazak u kineski Hebei, a već u 25. minutu je Lionel Mesi pogodio za 2:0 i postigao 4.000. gol Barse na kultnom stadionu.

Prije toga je pogodio Luis Suares u 9. minutu, a ta dva pogotka su bila dovoljna za polufinale.

Barsa oba gola dala na neobičan način - nakon što je lopte oduzeo Mesi, koji po tome baš i nije poznat

Барселона - Эспаньол. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U 68. minutu je debitovao treći najskuplji igrač u istoriji fudbala, 160 miliona eura plaćeni Filipe Kutinjo, koji je zamijenio Andresa Inijestu.

Espanjol je, ipak, umalo pokvario feštu na "Kamp nouu", jer je u 81. minutu sudija Mateu Laos mogao da dosudi penal nakon što je Đerard Moreno u kontri oboren u šesnaestercu.