Lacio ostao sam na trećem mjestu, remi Rome u Đenovi

Pobjeda "Nebesko-plavih" u zaostalom meču 12. kola
3 komentar(a)
lacio, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.01.2018. 21:56h

Lacio je u vrhunskoj formi, pa mu je i odloženi meč 12. kola Serije A protiv Udinezea došao u pravom momentu.

Rimljani su na "Olimpiku" pobijedili sa 3:0 i učvrstili se na trećem mjestu - sada imaju tri boda više od Intera.

Samir je autogolom u 22. minutu najavio novi trijumf "nebesko-plavih", Nani je u 47. udvostručio prednosti i tada je bilo je jasno da tim Simonea Inzagija ide ka 14. pobjedi u sezoni, da bi se na kraju upisao i Felipe Anderson.

Lacio nije poražen već sedam mečeva u Seriji A i Kupu Italije - u tom nizu je slavio pet puta uz dva remija.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je meč odgledao s klupe.

A Roma nije pobijedila u zaostalom meču 3. kola protiv Sampdorije.

Bilo je 1:1, a bod joj je donio Edin Džeko u 91. minutu, o čijem se transferu u Čelsi uveliko piše.

Prethodno je Sampdorija vodila pogotkom Fabija Kvaljarele iz penala, u nadoknadi prvog poluvremena.

"Vučica" na petom mjestu ima dva boda manje od četvrtoplasiranog Intera.