Novi trofej za Artetu: Arsenal nakon penala srušio Liverpul

"Tobdžijama" je opet prijao "Vembli"

15046 pregleda 0 komentar(a)

Četiri sedmice nakon osvajanja FA kupa Arsenal se vratio na "Vembli" i stigao do još jednog trofeja.

Ovog puta u Komjuniti šildu - "tobdžije" su nakon penala savladale aktuelnog šampiona Liverpul.

Poslije 90 minuta je bilo 1:1, a u penal seriji tim Mikela Artete nije pogriješio - izveo je pet perfektnih udaraca sa bijele tačke, na drugoj strani je prečku pogodio mladi Bruster.

Koliko je Arteta unaprijedio Arsenal vidi se u mečevima sa najboljim engleskim ekipama - Liverpul je pao drugi put u manje od dva mjeseca, padao je i Mančester siti, Čelsi...

Obamejang je u prvom poluvremenu majstorijom donio prednost Arsenalu, koji je do dvadesetak minuta prije kraja imao kontrolu utakmice.

A onda je klasa "redsa" došla do izražaja - Minamino je izjednačio, čak je tim Jirgena Klopa bio bliži i da pobijedi u regularnom dijelu.

Nelson, Majtland-Najls, Soareš, Luiz i na kraju Obamejang su se, ipak, potrudili da Arsenal 16. put u istoriji osvoji Komjuniti šild.