Savić sa klupe odgledao ispadanje Atletika

Tim Vinćenca Montele i u revanšu je na svom terenu savldao Atletiko (3:1), šest dana nakon pobjede u Madridu (2:1).
2 komentar(a)
Sevilja, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.01.2018. 22:36h

Sevilja je prvi polufinalista Kupa Španije.

Dijego Simeone je ostavio na klupi Stefana Savića i golmana Jana Oblaka, nije igrao ni Dijego Kosta, a Sevilja je već u 25. sekundi otežala Atletikov put do preokreta.

Sarabija je ubacio sa desne strane, a Eskudero natrčao na loptu i zakucao je u mrežu - 1:0 za Andalužane, već u 1. minutu.

Atletiko se vratio u igru sjajnim golom Grizmana iz daljine, desnom nogom, 13. minutu.

"Kolćonerosi" su tada pojurili po drugi gol koji bi mogao da im donese produžetke, ali su se na startu nastavka još jednom našili u minusu, nakon gola Banege iz penala koji skrivio Saul, faulom nad Koreom.

Sve dileme je otklonio Sarabija u 79. minutu nakon kontranapada.

Koji minut kasnije zbog prigovora sudiji isključen je trener Atletika Simeone.

Real sjutra kod kuće protiv Leganesa treba da potvrdi polufinale (slavio 1:0 u gostima), dok Valensija protiv Alavesa u Baskiji brani 2:1 sa svog stadiona.

Teže je Barseloni, koja u četvrtak na "Nou Kampu" mora da nadoknadi poraz od 1:0 u gostima protiv gradskog rivala Espanjola.