Gaja u 95. minutu spriječio slavlje Njemačke

Bek Valensije poništio gol Tima Vernera i donio remi Španiji u Štutgartu

5411 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Španije nakon gola Hosea Gaje, Foto: Reuters

Veliki derbi evropskog fudbala završen je bez pobjednika, i to zahvaljujući golu u 95. minutu.

Tada je bek Valensije Hose Gaja sa tri metra savladao Kevina Trapa i donio Španiji remi na gostovanju Njemačkoj u Štutgratu na startu A lige nacija.

Nakon uzbudljivog prvog poluvremena i odličnih šansi Leroja Sanea i Leona Gorecke sa jedne, te Rodriga Morena i Serhija Busketsa sa druge strane, prvi je pogodio Timo Verner u 51. minutu.

Novi napadač Čelsija je primio loptu od debitanta, lijevog beka Atalante Robina Gosensa, i nakon varke matirao nemoćnog Davida de Heu.

Do kraja su obje ekipe imale šanse, a Njemcima je u finišu popustila koncentracija, što je kaznio Gaja.

U istoj grupi, Ukrajina je savladala Švajcarsku 2:1. Gol odluke je dao bek Mančester sitija, Aleksandr Zinčenko, u 68. minutu.