Bosanski "zmajevi" prekinuli pobjednički niz Italije na debiju Princa sa Neretve

8178 pregleda 1 komentar(a)
Džeko postiže gol, Foto: Reuters

Pobjednička serija Italije je prekinuta, "azure" je zaustavila Bosna i Hercegovina.

Nakon 11 vezanih trijumfa, italijanska selekcija je morala da se zadovolji bodom na domaćem terenu na startu grupe 1 A Lige nacija, protiv čvrstih Bosanaca - 1:1, koje je prvi put predvodio Dušan Bajević, čuveni Princ sa Neretve.

Gosti su hrabro ušli u duel sa favoritom, Hodžić je pogodio stativu, prije nego što je Edin Džeko, nakon kornera i asistencije Šunjića, pogodio za 0:1 u 57. minutu.

Deset minuta kasnije Stefano Sensi je izjednačio, tako što je lopta pogodila Šunjića, promijenila smjer i završila iza leđa nemoćnog Šehića.

Do kraja je bilo šansi na obje strane, zapažene uloge imali su golmani Donaruma i Šehić.

U posljednjim trenucima meča, Bešić je mogao i da donese pobjedu "zmajevima".

U drugom meču iste grupe Holandija je golom Stivena Bergvajna u 61. minutu pobijedila Poljsku kod kuće 1:0.