Haland nije dovoljan Norvežanima, Česi ubjedljivi sa komšijama

6181 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Austrije, Foto: Twitter

Reprezentacija Austrije iznenadila je Norvešku u Oslu i pobijedila 2:1 u meču prvog kola grupe 1 B Lige nacija.

Norvežani, koji se spremaju za duel sa Srbijom u baražu za EURO, nisu bili u punom sastavu, ali nisu ni pokazali mnogo.

Golovima Gregoriča u 35. i Sabicera u 54. minutu iz penala, Austrijanci su poveli 2:0, a Erling Haland je samo ublažio poraz domaćina.

U drugom meču grupe, Rumunija i Sjeverna Irska su igrale 1:1.

Puškaš je u prvom dijelu doveo domaćina u vođstvo, izjednačio je Vajt u 86. minutu.

Češka je u komšijskom derbiju kao gost bila ubjedljiva protiv Slovačke 3:1.

Svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu. Česi su vodili 3:0, preko Cufala, Dočkala i Krmenčika, za domaćina je pogodio Šranc.

Bez pobjednika je završen duel između Škotske i Izraela.

Kristi je iz penala u 45. minutu postigao gol za domaćina, izjednačio je Zahavi u 73. minutu.

U Ligi C, grupa 4, Albanija je u gostima pobijedila Bjelorusiju 2:0, a istim rezultatom Kazahstan je slavio u Litvaniji.