Fati i Ramos za istoriju - najmlađi strijelac za "furiju" i najubojitiji defanzivac ikada

Ansu Fati je strijelac sa 17 godina i 311 dana, Serhio Ramos je postigao 23 gol za "furiju" i prvi je na listi strijelaca među defanzivcima svih reprezentacija

12700 pregleda 0 komentar(a)
Fati je pogodio prvijenac za "furiju" sa 17 godina i 311 dana, Foto: Beta/AP

Vunderkind iz Barselone Ansu Fati najmlađi je strijelac gola za selekciju Španije.

On je pogodio u 32. minutu za 3:0 protiv Ukrajine. Fati ima 17 godina i 311 dana. Punoljetan će postati 31. oktobra.

On je jedan od osmorice debitanata selektora Luisa Enrikea, u sastavu od 23 igrača za utakmice u Njemačkoj 1:1 i protiv Ukrajine.

Prva dva gola za "furiju" postigao je kapiten Serhio Ramos, prvi sa penala u 2. minutu, a potom glavom na asistenciju Danija Olma u 29.

Serhio Ramos je osmi na vjećitoj listi strijelaca španske selekcije, ali je najbubojitiji defanzivac u istoriji reprezentativnog fudbala.