Španija kao furija, Srbiji bod sa Turskom, poraz Kosova

Njemačkoj samo dva boda iz prva dva kola, Grčka slavila u Prištini, a Srbija sa Turskom odigrala bez golova

8568 pregleda 0 komentar(a)
Serhio Ramos izbrojao do 23 za Španiju, Foto: REUTERS

Španija je na startu A Lige nacija u Njemakoj iščupala bod u zaustavnom vremenu, ali je večeras demonstrirala silu protiv Ukrajine (4:0).

Dva gola Serhija Ramosa, najubojitijeg defanzivca u istoriji, te po jedan najmlađeg strijelca za Španiju ikada, Ansu Fatija i Ferana Toresa donijeli su ubjedljiv trijumf.

Ukrajina je u prvom kolu dobila Švajcarsku, koja je na svom terenu u ravnopravnoj igri zaslužila bod sa oslabljenom Njemačkom (bez igrača Bajerna i Kai Haverca, te povriejđenog Ter Štegena) - 1:1.

Gindogan je donio prednost "elfu" u 14. minutu da bi Vidmer u 58. postavio konačan rezultat.

Derbi B Lige nacija između Srbije i Turske završen je remijem. Srbija je bila bolji rival do isključenja Aleksandra Kolarova u 49. minutu, kada je Turska preuzela inicijativu ali nije bilo pogodaka.

Turska i Srbija imaju po bod, dok je Rusija na maksimalnih šest, a Mađarska ima tri boda.

Kosovo je izgubilo na stadionu "Fadilj Vokri" od Grčke 2:1 u C Ligi nacija. Mapadač PAOK-a Limnios pogodio je već u 2. minutu, Siovas iz Leganesa je duplirao prednost u 51. da bi Valon Beriša u 82. postavio konačan rezultat

Grčka i Slovenija iamju po 4 boda, Kosovo i Moldavija po jedan.