Projektil Depaja: Lion u 94. minutu srušio PSŽ

Depaj je u četvrtom minutu nadoknade evrogolom riješio derbi na Žerlanu
50 pregleda 4 komentar(a)
Lion, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2018. 22:20h

Spektakularni derbi na "Žerlanu" u posljednjem napadu riješio je Memfis Depaj.

Pojačanje Liona iz Mančester junajteda je iskoristio grešku Levana Kurzave povukao loptu i sa 25 metara je nebranjivo pogodio gornji desni ugao za zasluženu pobjedu "lavova" nad Pari Sen Žermenom (2:1).

A da su "sveci" ranjiivi bez Nejmara i Tijaga Mote "lavovi" su pokazali već u 2. minutu kada je Fekir doveo domaću ekipu u vođstvo. Iako je bio bolji rival, Lion je primio gol u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Tačnije evrogol Levana Kurzave koji je volejem sa 14 metara odapeo pravu "bombu" pod prečku Antonija Lopesa.

PSŽ nije uspio da preokrene a kada je u 57. minutu asistent kod gola Kurzave, dani Alveš dobio direktni crbveni karton bilo je jasno i da neće.

Lion je pritiskao i u četvrtom minutu nadoknade golom Depaja je nanio "svecima" drugi poraz ove sezone.

PSŽ je lider sa 56 bodova iz 22 kola, a Lion je drugi sa osam bodova manje.