To je već drugačiji Real: Šampion se igrao sa Deporom, Ronaldo krvario i pogađao

"Merengesi" sve poraze i promašaje naplatili protiv Deportiva - bilo je čak 7:1
4 komentar(a)
Real Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2018. 19:36h

Real Madrid se konačno raspucao, dočekao je i golove Kristijana Ronalda, pa pobjeda nad Deportivom jednostavno nije mogla da izmakne.

Aktuelni šampion je slavio rezultatom 7:1 za prekid niza od tri utakmice bez trijumfa u Primeri, ali je i prvi put nakon dva mjeseca u Primeri postigao više od dva pogotka.

Sve ovo viđeno danas je bilo dovoljno da navijači povjeruju da Real hvata zalet za presudne duele, prije svega u Ligi šampiona protiv Pari Sen Žermena u osmini finala...

Nije, međutim, ni sada sve bilo idealno, jer je prvi poveo Depor.

Uradio je to Adrijan u 23. minutu i taj gol kao da je bio znak da Real krene u žestoke napade na gol gostiju iz Galicije.

Izjednačio je Naćo u 32, a preokret je do poluvremena donio Bejl evrogolom u samom finišu prvog poluvremena.

Madriđani su stvorili previše šansi da bi prokockali i ovaj meč, pa je samo bilo pitanje koliko će golova postići.

Bejl je početkom nastavka udarcem glavom najavio ubjedljivu pobjedu, potom se upisao i Modrić, da bi došao i red na Ronalda - strijelca petog i šestog pogotka.

Simbolično - Ronaldo je nakon drugog gola iskrvario, jer ga je štoper Deportiva Šer udario kopačkom u glavu...

Goleadi je došao kraj tek kada se drugi put u meču upisao Naćo.

Real je ovim trijumfom preuzeo četvrto mjesto od Viljareala, a ima i meč manje i pet bodova manje od trećeplasirane Valensije.

Alaves je ranije danas remizirao sa Leganesom (2:2), dok je Selta slavila na gostovanju Sosijedadu (2:1).

Sosijedad je poveo golom Vilijana Žozea, koji je potom kod 1:1 promašio penal.

Tri boda gostima donio je Masimilijano Gomes.