Napoli osvojio Bergamo, asistencija Marušića, Kesi pogurao Milan na Sardiniji

Rimljani deklasirali Kjevo, a crnogorski reprezentativac namjestio prvi gol
1 komentar(a)
Napoli Dris Mertens, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2018. 22:02h

Napoli je pobijedio Atalantu u Bergamu i uz meč više sada ima četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Juventus.

Napolitancima je za trijumf bio dovoljan gol Drisa Mertensa u 65. minutu koji je izazvao polemike zbog pozicije Belgijanca koja je "mirisala" na ofsajd.

Kasnije se upisao i Marek Hamšik, ali je njegov pogodak poništen zbog navodnog ofsajda - i ta odluka Danijelea Orsata je bila diskutabilna.

Mertens je postigao prvi pogodak za Napoli nakon 910 minuta...

"Ovo su velika tri boda protiv ekipe koju nikada nije lako pobijediti, pogotovo u Bergamu", rekao je trener Napolija Mauricio Sari.

"Azuri" sada čekaju okršaj Juventusa i Đenove (sjutra od 20.45) i nadaju se kiksu "stare dame" koji bi ih učvrstio na liderskoj poziciji.

"Ne zanima nas puno Juve", dodao je Sari.

A Lacio je makar do večeras i duela Intera i Rome treći natabeli.

Rimljani su na svom terenu savladali Kjevo (5:1), a kod prvog gola, koji je dao Luis Alberto, asistenciju je upisao crnogorski reprezentativac Adam Marušić poslije odličnog prodora po desnoj strani.

Лацио - Кьево. Обзор матча. Италия. Серия А 2017/18. 21 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Kjevo je brzo izjednačio, ali je onda na scenu stupio dvostruki strijelac Sergej Milinković-Savić i otklonio sve dileme na "Olimpiku". U finišu su trijumf potpisali Bastos i Nani.

Lacio djeluje nezaustavljivo, ali trenera Simonea Inzagija brine povreda Ćira Imobilea koji je zamijenjen u prvom poluvremenu.

Pobijedio je Milan - bio je bolji od Kaljarija na Sardiniji sa 2:1.

Domaćin je poveo u 8. minutu golom Barele, a preokret već do poluvremena je donio dvostruki strijelac Kesi.

Tamnoputi vezista je poravnao iz penala koji je iznudio Kalinić, a onda i na asistenciju hrvatskog napadača koji je u toj akciji bio u ofsajdu.

Sampdorija je bila bolja od Fiorentine na "Marasiju" (3:1) uz het-trik Fabija Kvaljarele.

Обзор матча Сампдория - Фиорентина от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Atalanta - Napoli 0:1