KRAJ Veliki uspjeh Podgoričana u Almatiju, Terzić srušio Astanu

Golom Vasilija Terzića u 25. minutu Budućnost pobijedila Astanu u Almatiju sa 1:0. Protiv Sarajeva u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

39722 pregleda 36 reakcija 15 komentar(a)
Ažurirano: 17.09.2020. 18:45h
Liveblog
16:36h
17:55h

Kraj meča, Budućnost je u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope!

17:53h

95. min: Zamalo 0:2, Ivanović je šutirao sa 20-ak metara, tik pored stative.

17:51h

93. min: Tomasov je pokušao iz slobodnog udarca, lopta je pogodila živi zid.

17:49h

Pet minuta sudijskog dodatka

17:48h

89. min: Zamijenjen je Terzić, strijelac jedino gola, ušao je Vujačić.

17:46h

88. min: Pokušao je Tomasov iz daljine, još jedna odbrana Dragojevića.

17:45h

82. min: Žuti karton i za Luku Mirkovića - sudija je procijenio da je vezista Budućnosti pokušao da iscenira penal.

17:34h

75. min: Drugi žuti karton za fudbalere Budućnosti - nakon Dragojevića, zapisan je i Moraitis.

17:30h

71. min: Desetak minuta zatišja, a onda umalo Astana da izjadneči - sijevnuo je udarac Barsegijana iz daljine, tik pored stative.

17:18h

60. min: Žuti karton za Sotirijua, koji je visoko podigao nogu i neoprezno zakačio Milića.

17:16h

57. min: Odmah je Tomasov pokazao koliko je opasan - prošao je po desnoj strani i šutirao u bliži ugao, tik pored stative.

17:15h

55. min: Prva izmjena u Astani - izašao je Rumun Rotariju, ušao je Hrvat Marin Tomasov.

17:11h

52. min: Odličan prodor Ivanovića po desnoj strani, krilni napadač Budućnosti pokušao je da pronađe Terzića u petercu, ali je odbrana Astane izbacila loptu u korner.

17:09h

50. min: Barsegjan iz slobodnog udarca sa 18 metara, tik iznad prečke gola Dragojevića.

17:06h

47. min: Još jedna velika šansa za Astanu, Dragojević je spasio Budućnost. Maevski i Barsegjan su duplim pasom izbacili odbranu podgoričkog tima, Maevski je bio sam, ali je golman "plavih" sjajno intervenisao.

17:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

16:49h

Dva minuta sudijskog dodatka u prvom poluvremenu.

16:49h

Kraj prvog poluvremena. Budućnost vodi sa 1:0 protiv Astane. Dobra igra izabranika Mladena Milinkovića, koji nisu dopustili favorizovanom domaćinu da se nametne. Tek u posljednjem trenutku prvog dijela Astana je stvorila veliku šansu, ali je Sotiriju bio neprecizan.

Budućnost je, s druge strane, imala nekoliko dobrih pokušaja, dobrih otvaranja napada, a povela je u 25. minutu - Grbić je sjajno centrirao sa lijeve strane, Terzić ušao iz drugog plana i uhvatio loptu u letu, unutrašnjim dijelom stopla, poslavši je ispod prečke gola Erića.

16:47h

45. min: Velika šansa za Astanu u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Sotiriju je izbio sam na gol Dragojevića, šutirao je sa desne strane, lopta je prošla tik pored stative.

16:41h

39. min: Budućnost sigurnija nakon vođsta, Astana nemoćna. Pokušao je Igor Ivanović s desne strane - preslabo za Erića, koji je uhvatio loptu.