Kao da nije bilo pauze: Bajern dao osam golova Šalkeu

Početak nove sezone u Njemačkoj bio je pravo ogledalo završnice prošle, koju je Bajern završio sa 21 vezanom pobedom, a Šalke sa 15 uzastopnih utakmica bez trijumfa

5954 pregleda 5 komentar(a)

Nova sezona Bundeslije, ali kao da je nastavljena stara - prvak Evrope Bajern dao je osam golova Šalkeu na praznoj "Alijanc areni" (8:0).

Tim Hansija Flika završio je prošlu sezonu sa 21 vezanom pobjedom, a Šalke sa 15 uzastopnih utakmica bez trijumfa! Početak novog prvenstva je pravo ogledalo završnice prošlog!

Bajern je poveo već u 4. minutu, a strijelac je bio Serž Ganbri koji je protivničku mrežu zatresao još dva puta - u 47. i u 59. minutu. Leon Gorecka je pogodio za 2:0 u 19. minutu, a Levandovski u 31. iz penala za 3:0.

Tomas Miler je u 70. minutu povećao na 6:0, Liroj Sane je minut kasnije postigao prvi gol u dresu Bajerna za 7:0, a konačan rezultat postavio je Džamal Musiala u 81. On je sa 17 godina i 205 dana postao najmlađi strijelac Bajerna u Bundesligi.