Druga pobjeda Evertona, het-trik Kalvert-Luina

5585 pregleda 0 komentar(a)
Klavert-Luin slavi jedan od tri svoja gola, Foto: Reuters

Everton je, bar dok se završi londonski derbi Arsenal - Vest Hem, lider Premijer lige.

Nakon pobjede na gostovanju Totenhemu, tim Karla Anćelotija je danas na "Gudisonu" savladao VBA 5:2, a Dominik Kalvert-Luin se het-trikom osamio na čelu liste strijelaca.

"Drozdovi" su poveli golom Grejdija Dijangane u 10. minutu, ali se u 31. Kalvert-Luin odlično snašao u gužvi i izjednačio petom.

Preokrenuo je Hames Rodriges preciznim udarcem sa 18. metara u 45. minutu, a u sudijskoj nadoknadi je možda i prestrogo isključen Kjeran Gibs, jer je odgurnuo Kolumbijca. Zbog protesta na kraju poluvremena crveni karton je dobio i menadžer VBA, Slaven Bilić.

Gosti su, ipak, izjednačili majstorskim slobodnim udarcem Mateusa Pereire u 47. minutu, ali to je bilo sve.

Majkl Kin je donio novo vođstvo u 54. minutu, a Kalvert-Luin u 62. i 66. postigao svoj 3. i 4. gol u Premijer ligi ove sezone.

Tako je postao najmlađi strijelac het-trika za Everton od 1988. godine.