Klub iz Jorkšira je sa 4:3 savladao Fulam

3049 pregleda 0 komentar(a)
Helder Kosta je sa dva gola doprinio pobjedi Lidsa, Foto: Flashscore.com

U duelu dvije ekipe koje su iz Čempionšipa "upale" u Premijer ligu, Lidsa i Fulama, bolji je u međusobnom susretu 2. kola najjače engleske lige bio Lids.

Lids je, doduše, bio pobjednik Čempionšipa, dok jer Fulam mjesto u eliti izborio kroz baraž.

Klub iz Jorkšira je slavio u još jednoj goleadi 4:3, odmah nakon što je Everton sa 5:2 dobio VBA, još jednog povratnika u elitu.

Ekipa Marsela Bjelse je povela pogotkom Koste u 5. minutu da bi kapiten gostiju Aleksandar Mitrović poravnao sa penala u 34.

Domaćin je na poluvriejme imao prednsot pogotkom Kliha sa penala u 41.

Lids je pogotcima Bamforda (50) i novim golom Koste u 57. imao velikih tri gola prednosti.

Ipak, Rid u 62. i pet minuta kasnije Mitroviuć učinili su derbi povratnika u elitu neizvjesnim.

Lids je ipak izdržao i nakon poraza na "Enfildu 4:2, identično uspio da slavi u prvoj utakmici na svom "Elandu"