Budućnost slavila u Pljevljima, remi Dečića i Sutjeske, Podgorici bod protiv Zete

Aktuelni šampion slavio 2:1, kapiten Petar Grbić promašio penal, pa dobio crveni karton

38813 pregleda 35 reakcija 17 komentar(a)
Sa utakmice Dečić - Sutjeska, Foto: Savo Prelević

Budućnost je slavila drugi put zaredom u domaćem prvenstvu, a vodeći Podgorica i Dečić remizirali.

Aktuelni šampion je pobijedio u Pljevljima - savladao je Rudar 2:1, pa uz meč manje ima pet bodova minusa u odnosu na lidera Podgoricu.

Moraitis je u 23. minutu donio prednost gostima, koju je u 44. udvostručio Raičković.

Samo nekoliko minuta kasnije Striković je petim pogotkom u sezoni najavio uzbuđenja i bilo ih je u nastavku.

Budućnost je imala bolje šanse, Rudar prijetio, a u igri je ostao zahvaljujući golmanu Heliću koji je odbranio penal Grbiću.

Kapiten Budućnosti je kasnije dobio crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača, ali je Budućnost bez većih problema sačuvala trijumf.

Podgorica je imala igrača manje kompletno drugo poluvrijeme u Golubovicma (isključen Suzuki u 42), na kraju je i stigla do boda - 1:1.

Vodio je tim Milorada Pekovića preko Vujovića iz penala u 71, ali je zaslužen bod Zeti donio Jamoa u 86.

Dečić i Zeta su podijelili bodove (1:1) u Tuzima - pogoci Vuljala i Ćetkovića, dok je seriju od četiri meča bez pobjede prekinula Iskra.

U Danilovgradu je savladala Petrovac 1:0, a jedini gol je - autogol koji je postigao Medigović 10 minuta prije kraja.