Barsa furiozno krenula sa Kumanom

Nikola Vukčević odigrao svih 90 minuta u pobjedi Levantea na gostovanju Osasuni

6079 pregleda 0 komentar(a)
Mei je pogodio 17. sezonu u La Ligi zaredom!, Foto: Reuters

Uprkos svim problemima, skandalima, besparicom i odlaskom igrača, Barselona je sjajno startovala u novoj sezoni La Lige - na "Nou kampu" je nadigrala Viljareal 4:0.

Ronald Kuman je, na dobrom putu, pogotovo ako se zna da je na suprotnoj klupi 800. utakmicu u karijeri sjedio iskusni trener Unai Emeri.

Već u prvih 20 minuta Ansu Fati je pokazao zašto je Barsa dobila ponudu od 150 miliona za njega, ali i zašto je odbila...

U 15. minutu je postigao vodeći gol, u 19. je udvostručio prednost.

Kapiten Leo Mesi je potom pogodio sa penala u 35. minutu izjednačivši se sa Serhiom Ramosom i Santiljanom (igrao za Real), koji su takođe pogađali u 17 sezona zaredom. Rekorder je Agustin Gains eiz Atletika sa 19 sezona.

Autogolom Pau Toresa u 45. minutu je postavljen konačan rezultat, ponajviše zahvaljujući sjajnom golmanu Asenhu na golu "žute podmornice".

Ranije danas Sevilja je slavila na gostovanju Kadizu, a Ivan Rakitić je postavio konačnih 3:1

Valjadolid je remizirao sa Seltom 1:1, Bilbao je slavio u Eibaru 2:1, a Levante sa našim Nikolom Vukčevićem u prvoj postavi sa 3:1 u Pamploni.