Inter raspucan od 28. sekunde, Specija za istoriju

12245 pregleda 0 komentar(a)

U odloženom, meču 1. kola Serija A Inter je na gostovanju pobijedio Benevento sa 5:2 upisavši i drugu pobjedu ove sezone.

Inter je poveo u 28. sekundi utakmice, nakon pola sata igre već je vodio sa 3:0, a na poluvremenu 4:1.

Strijelci za Inter bili su Romelu Lukaku (1, 29), Roberto Galjardini (25), Ašraf Hakimi (42) i Lautaro Martines (72), dok je oba gola za domaći sastav upisao Đanluka Kaprari (34, 76).

U drugom susretu večeri Specija je na gostovanju pobijedila Udineze sa 2:0 ostvarivši prvu prvoligašku pobjedu u istoriji kluba.

Junak utakmice bio je bugarski napadač Andrej Galibanov koji je postigao oba gola za goste - prvi u 30. minutu, a drugi u posljednjim trenucima susreta i to s igračem manje.

Gosti su naime, od 66. minute igrali bez isključenog Tercija.

Specija je prvi put u istoriji izborila plasman u Seriji A, a u premijernom nastupu kod kuće je izgubila od Sasuola 4:1.