žrijeb za ligu šampiona

Bajern sa Atletikom, Real i Inter u teškoj grupi B, Mesi protiv Ronalda, sreća uz Siti

Grupna faza počinje 20. i 21. oktobra, posljednje kolo je na programu 8. i 9. decembra

57410 pregleda 0 komentar(a)
Foto: Uefa
Foto: Uefa
Ažurirano: 01.10.2020. 19:22h
18:32h

Aktuelni prvak Evrope Bajern će igrati u grupi A sa Atletiko Madridom, Salcburgom i Lokomotivom iz Moskve, odlučeno je na žrijebu za grupu fazu Lige šampiona.

Najviše pažnje izazivaju grupe B i H.

U ovoj prvoj su Real Madrid, Šahtjor, Inter i Borusija iz Menhengladbaha, a posljednju čine finalista LŠ prošle sezone Pari Sen Žermen, te Mančester junajted, Lajpcig i turski Bašahšehir.

Liverpul će se u grupi D nadmetati sa Ajaksom, Atalantom i Mitjilandom, dok je Mančester siti imao sreće - rivali u grupi C su mu Porto, Olimpijakos i Marsej.

Žrijeb je spojio Juventus i Barselonu, kojima društvo prave autsajderi - Dinamo iz Kijeva i mađarski Ferencvaroš.

Grupna faza LŠ počinje 20. i 21. oktobra, posljednje kolo je na programu 8. i 9. decembra
Izmijenjeno: 18:35h
18:31h

Nije bilo dileme, sada je potvrđeno - Robert Levandovski je najbolji igrač u izboru Uefe za sezonu 2019/20.

Postigao je 55 golova u 47 utakmica za Bajern.

18:30h

Pernile Harper, najbolji napadač u ženskoj konkurenciji, osvojila je in nagradu za najbolju fudbalerku.

18:25h

Bajernov Hansi Flik je najbolji trener u izboru Uefe.

18:17h

GRUPA A: Bajern, Atletiko Madrid, Salcburg, Lokomotiva Moskva.

GRUPA B: Real Madrid, Šahtjor, Inter, Borusija Menhengladbah.

GRUPA C: Porto, Mančester siti, Olimpijakos, Marsej.

GRUPA D: Liverpul, Ajaks, Atalanta, Mitjiland.

GRUPA E: Sevilja, Čelsi, Krasnodar, Ren.

GRUPA F: Zenit, Borusija Dortmund, Lacio, Klub Briž.

GRUPA G: Juventus, Barselona, Dinamo Kijev, Ferencvaroš.

GRUPA H: PSŽ, Mančester junajted, Lajpcig, Bašahšehir.

Izmijenjeno: 18:25h
18:12h

Pojedinačne nagrade su pošle u ruke igračima Bajerna, aktuelnog prvaka Evrope, te De Brujneu.

18:10h

Čeka se nastavak žrijeba, ostale su još ekipe iz četvrtog šešira - Lokomotiva Moskva, Marsej, Klub Briž, Mitjiland, Borusia Menhengladbah, Bašakšehir, Ren, Ferencvaroš.

18:05h

Robert Levandovski je najbolji napadač godine. U ženskoj konkurenciji je nagrada pošla u ruke Pernil Harder.

17:50h

Nagradu za najboljeg vezistu je ugrabio as Mančester sitija Kevin de Brujne. U ženskoj konkurenciji - najbolja je Dženifer Marošan.

17:36h

Džošua Kimih je Uefin najbolji defazivac prošle sezone, iako je u sistemu Hansija Flika u Bajernu vezista. Kod žena, nagrada je otišla u ruke Venri Renar.

17:20h

Najbolji golman u izboru Uefe je Manuel Nojer, u ženskoj konkurenciji je najbolja Sara Buadi.

17:18h

Počela je ceremonija. Priznanja su zbog dostignuća u karijeri dobili bivši asovi Čelsija Didije Drogba i Floran Maluda.

17:04h

Stefan Savić (Atletiko Madrid), Adam Marušić (Lacio) i Luka Đorđević, član moskovske Lokomotive - to su crnogorski igrači u klubovima koji će igrati grupnu fazu Lige šampiona.

17:01h

Titulu će braniti Bajern, koji je u lisabonskom finalu 23. avgusta bio bolji od Pari Sen Žermena golom Kingslija Komana.

16:42h

Kroz kvalifikacije su do evropske elite stigli Dinamo Kijev, Salcburg, Olimpijakos, Krasnodar, Mitjiland i Ferencvaroš.

16:40h

Od 17 sati u Ženevi počinje Uefina ceremonija na kojoj će se obaviti i žrijeb za grupnu fazu Lige šampiona.

Uefa će takođe danas dodijeliti i 12 individualnih nagrada za dostignuća u sezoni 2019/20, a svima je jasno da će najvažnije priznanje - za igrača godine - pripasti Robertu Levandovskom.

Poljak je s Bajernom osvojio sve trofeje (Ligu šampiona, Bundesligu i Kup Njemačke) i u svim takmičenjima u kojima je podigao pehar je bio najbolji strijelac.

16:40h

Prvi šešir čine: Real Madrid, Liverpul, Juventus, Bajern, PSŽ, Zenit, Porto, Sevilja;

Drugi šešir: Barselona, Atletiko Madrid, Mančester siti, Mančester junajted, Šahtjor, Borusija Dortmund, Čelsi, Ajaks;

Treći šešir: Dinamo Kijev, Salcburg, Lajpcig, Inter, Olimpijakos, Lacio, Krasnodar, Atalanta;

Četvrti šešir: Lokomotiva Moskva, Marsej, Klub Briž, Mitjiland, Borusia Menhengladbah, Bašakšehir, Ren, Ferencvaroš.