Rijeka u evropskoj orbiti nakon bizarnog autogola, Seltik bolji od Sarajeva

8337 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Rijeke, Foto: REUTERS

Veliki uspjeh Rijeke - hrvatski tim je do grupne faze Lige Evrope, četvrti put u istoriji, došao pobjedom 1:0 u gostima nad Kopenhagenom, četvrtfinalistom ovog takmičenja prošle sezone.

Na "Parkenu" je odlučio bizaran autogol Ankersena - lopta se odbila od prečke nakon šuta Andrijaševića i pogodila defanzivca domaćih.

Naš reprezentativac Momčilo Raspopović odigrao je posljednjih nekoliko minuta u dresu Rijeke.

Eks-Ju fudbalska scena imaće tri predstavnika u grupnoj fazi, jer su ranije danas plasman izborili Crvena zvezda i Dinamo Zagreb.

Sarajevo, koje je u trećoj rundi eliminisalo Budućnost, nije uspjelo da napravi iznenađenje protiv Seltika, koji je u Zenici slavio 1:0, golom Odsona Eduara u 70. minutu.

U grupnoj fazi je i Ludogorec, prvi rival crnogorskog prvaka na evropskoj sceni ove sezone - bugarski šampion je slavio protiv bjeloruskog Dinama iz Bresta u gostima 2:0.