Utakmica za pamćenje: Milan na nestvaran način ostao na evropskoj sceni

Rio Ave vodio 2:1 do 122. minuta, imao tri penala za pobjedu i izgubio

15135 pregleda 0 komentar(a)

Milan će nakon godinu pauze igrati na evropskoj sceni - "rosoneri" su u spektakularnoj drami u portugalskom gradiću Vilja do Konde pobijedili Rio Ave nakon 12 serija penala.

Rio Ave je na volšeban način izgubio meč. U produžecima je imao 2:1 do 122. minuta, da bi Džalhanoglu iz jedanaesterca spasao Milan eliminacije, izjednačivši na 2:2.

Primljeni gol iz posljednjeg napada nije, međutim, ništa pri tome što su igrači portugalskog kluba prokockali u penal-ruletu - tri puta su šutirali za pobjedu i tri puta promašili. Montes i Heraldes su pogodili stative, a golman Kišek prebacio prečku.

Toliko promašaja Milan je jednostavno morao da kazni - u 12. seriji Kjer je pogodio, a Aderlanov šut odbranio je Donaruma.

Bez Ibrahimovića i Rebića u napadu, tim Stefana Piolija je poveo golom Salemahersa u 51. minutu.

Domaći tim je vjerovao da može do iznenađenja.

Nakon brze akcije, efektno je izjednačio Fransisko Heraldes.

Rio Ave je u 17. sekundi produžetka preokrenuo, preko Želsona, a prednost čuvao do 122. minuta.

Tada je hrvatski fudbaler Toni Borveković napravio glupost karijere - loše je procijenio loptu, a zatim je zaustavio rukom.

Hakan Džalhanoglu je sa bijele tačke izjednačio i najavio dramu iz koje je njegov tim izašao kao pobjednik.