Čelsi se razgoropadio u nastavku u malom londonskom derbiju

Čilvel, Zuma i dva puta Žoržinjo iz penala presudili Kristal Palasu na "Stamord bridžu" (4:0)

9245 pregleda 0 komentar(a)
Čelsi je u nastavku napunio mrežu Kristal Palasa, Foto: Reuters

Čelsi i u malom londonskom derbiju nije imao milosti prema Kristal Palasu - 4:0, a svaki gol postignut je u drugom poluvremenu.

Nakon tvrdog prvog dijela, činilo se da će Lampardov tim teško izaći na kraj sa ekipom koja se prije 14 dana prošetala "Old trafordom" i slavila 3:1 protiv Mančester junajteda.

Lijevi bek Ben Čilvel je u 50. minutu doveo domaće u vođstvo i postigao prvi gol u dresu Čelsija.

Kurt Zuma je u 66. minutu bio najviši u skoku, povećao je na 2:0 i pobjednik se nazirao... Čilvel je sada bio asistent.

Trijumf je ukrasio Žoržinjo, sa dva gola iz penala, u 78. i 82. minutu.

Prvi penal izborio je Ejbraham, a drugi Haverc.

"Plavci" su najavili povratak u vrh, nakon nešto lošije serije - poraza od Liverpula kod kuće, remija u gostima sa VBA, te ispadanja od Totenhema u Liga kupu.