Dvije Borusije ubjedljive, Ajntraht lider

Haland postigao dva gola u pobjedi "milionera", Kramarić jedan u porazu Hofenhajma

8363 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 03.10.2020. 20:24h

Borusija Dortmund je ubjedljivo slavila i drugi put na svom terenu ove sezone - na "Signal Iduna parku" šansi nije imao Frajburg.

Bilo je 4:0 za "milionere" uz dva gola Halanda - ukupno četiri u Bundesligi do sada - Džana, te Paslaka u sudijskoj nadoknadi.

Haland je mogao i do het-trika, ali je bio nesebičan kod posljednjeg pogotka svoje ekipe.

Makar 24 sata je prvo mjesto preuzeo Ajntraht, nakon trijumfa nad Hofenhajmom 2:1.

Napadač Hofenhajma je nastavio da rešeta, postigao je 6. pogodak u prva tri kola, ali je domaćin imao snage da preokrene - tri boda su mu u drugom poluvremenu donijeli Kamada i Dost.

Borusija iz Menhengladbaha je bila ubjedljiva u Kelnu (3:1), Verder je savladao Arminiju (1:0), a pobjednika nije bilo u duelu Štutgarta i Bajera - 1:1.

Ni Lajpcig nije imao milosti - deklasirao je Šalke 4:0, a tri gola prednosti je imao već na poluvremenu.

U nedjelju se sastaju Volfsburg - Augsburg, Bajern - Herta.

U petak je Union Berlin deklasirao Majnc (4:0).