Everton pleše u kolumbijskom ritmu, Hames Rodriges blista kao nekad

6149 pregleda 0 komentar(a)
Hames Rodriges, Foto: REUTERS

Everton je nastavio seriju pobjeda - sedmu uzastopnu na startu sezone, četvrtu u Premijer ligi, upisao je protiv Brajtona (4:2).

Nikada u istoriji tim sa "Gudisona" nije imao ovakav početak, ekipa Karla Anćelotija djeluje impresivno i razigrano.

Ritam daju Kolumbijac Hames Rodriges i mladi engleski napadač Dominik Kalvert-Luin.

Kalvert-Luin je otvorio seriju, čak šestim golom u prva četiri prvenstvena kola - efektno je glavom pogodio za 1:0.

Brajton je neočekivano izjednačio preko Nila Mopeja, uz grešku golmana Pikforda, ali je do poluvremena Jeri Mina vratio prednost domaćinu.

Asistirao mu je Hames Rodriges, koji je u nastavku sa dva gola zaokružio još jednu sjajnu partiju - saradnja sa Anćelotijem mu očigledno prija, kod Italijana je igrao odlično u Realu i Bajernu.

Gosti su lijepim golom Bisume u finišu ublažili poraz.