Epska pobjeda Totenhema na Old trafordu, Junajted potučen i ponižen

15936 pregleda 4 komentar(a)
Fudbaleri Totenhema slave jedan od šest golova, Foto: AP

Epska pobjeda Totenhema na Old trafordu, epsko slavlje Žozea Murinja protiv svog bivšeg kluba – tim iz Londona deklasirao je Mančester junajted 6:1.

Prvi put u istoriji Premijer lige, „đavoli“ su primili četiri gola na poluvremenu, a drugi put su na svom terenu primili šest pogodaka (2011. su izgubili od Mančester sitija 6:1).

Da sve bude još čudnije, Junajted je poveo već u drugom minutu golom Bruna Fernandeša .

Start iz snova pretvorio se u noćnu moru „đavola“. Izjednačio je osporavani Tanguj Ndombele, a zatim ulogu lidera preuzeo supersonični Korejanac Son.

U sedmom minutu je preokrenuo, zatim predvodio furiozne napade svog tima, a kada je domaćin sredinom prvog dijela ostao bez isključenog Marsijala, od Sona nije bilo odbrane.

Upisao je asistenciju Hariju Kejnu, a do poluvremena pogodio i drugi put za 1:4.

„Petardu“ na „Old trafordu“ upalio je Serž Orije već u 51. minutu.

Bilo je vremena za Totenhem, gosti nisu željeli da odustanu, pa je Kejn iz penala u 79. minutu dokusurio giganta...