Jovetić pomogao Monaku da osvoji bod u derbiju Azurne obale

Nakon šuta Jovetića u drugom minutu nadoknade, Falkao gurnuo loptu u mrežu za 2:2
6 komentar(a)
Monako, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.01.2018. 22:11h

Monako je bio pred porazom u derbiju Azurne obale protiv Nice, sačuvao je kožu u drugom minutu sudijske nadoknade - 2:2.

Stevan Jovetić, koji je 14 minuta prije kraja ušao umjesto strijelca prvog gola Dijakbija, našao se u dobroj šansi nakon brzo izvedenog slobodnog udarca, golman Nice Benitez obbranio je njegov udarac, ali se na pravom mjestu našao Falkao i ubacio loptu u mrežu.

"Kneževi" su vodili od 33. minuta, da bi Nice preokrenula u prvom dijelu nastavka, zahvaljujući sjajnom Mariju Baloteliju - Italijan je postigao oba gola za goste, prvi u 48. minutu na centaršut Sant-Maksimina, drugi u 68. uz pomoć defanizvca domaćih Kamila Glika, koji promijenio pravac lopti.

Monako je izgubio drugu poziciju, nakon pobjede Marseja nad Strazburom (2:0), a sjutra će ga preteći i Lion, ako pobijedi u Gengamu.

PSŽ je ubjedljvo prvi sa devet bodova više i utakmicom manje od Marseja.