Crna Gora nastavila niz, sa Luksemburgom za prvo mjesto

Ažurirano: 10.10.2020. 16:53h
Završeno
16:49h

Crna Gora - tri od tri.

Naša selekcija ostvarila je treći trijumf u grupi 1 C Lige nacija, savladala je Azerbejdžan 2:0 u Podgorici.

Presudili su Stevan Jovetić i Igor Ivanović u meču koji nije donio mnogo pravog fudbala, po teškom terenu.

Ipak, najvažniji su bodovi i šansa da se u utorak protiv Luksemburga, takođe u Podgorici, napravi vjerovatno odlučujući korak za plasman u Ligu B.

Crna Gora ima devet bodova, tri više od Luksemburga, koji je savladao Kipar sa 2:0.

16:47h

Velika šansa za Kosovića u posljednjim trenucima meča, istrčao je golman Balajev i odbranio njegov šut.

16:42h

Dobra akcija, dobra šansa - Kosovićev udarac je blokiran.

16:35h

Jovetić izlazi, umjesto njega Branislav Janković.

Teren napušta i Nikola Vukčević, a umjesto njega Miloš Raičković.

Šansa za momke iz naše lige, odmor za prve zvijezde pred duel sa Luksemburgom.

16:27h

71. minut - prvi kontakt sa loptom i gol Igora Ivanovića. Izborio se za loptu, šutirao, a golman Balajev očajno reagovao - 2:0.

Izmjena: 16:40h
16:26h

Na terenu je Fatos Bećiraj, koji je prije deset godina dao gol Azerbejdžanu. Zamijenio je Islamovića.

Evo i novog meča za Igora Ivanovića, napadača Budućnosti, strijelca protiv Letonije na debiju. Van igre je Boljević.

16:19h

Karton i za Boljevića, koji je nervozan u drugom poluvremenu. Sada je bez lopte odgurnuo igrača gostiju.

16:18h

Bakić je dobio žuti karton i izašao iz igre. Umjesto njega - Kosović.

16:14h

Ponovo rastrzana igra oba tima na sredini terena, a selektor gostiju Azerbejdžana Di Bjazi pokušaće da promijeni energiju ekipe - tri nova igrača ulaze u istom minutu.

Već četiri izmjene napravio je Azerbejdžan.

16:06h

51. minut - prva šansa za Crnu Goru nakon gola. Islamović se izborio za loptu, pronašao Jovetića, ali je njegov udarac uz stativu odbranio Balajev.

16:01h

Počelo je drugo poluvrijeme, Hadžibegić bez izmjena.

15:45h

Crna Gora vodi protiv Azerbejdžana na poluvremenu.

Gol je postigao Stevan Jovetić, glavom nakon kornera u devetom minutu.

I to je bilo praktično sve od napadačkog arsenala naše reprezentacije, po mekom i neravnom terenu stadiona pod Goricom.

Azerbejdžanci su, takođe, pokazali malo, s tim da su u finišu poluvremena imali nekoliko situacija koje su mogle da budu veća opasnost po gol Mijatovića.

Prednost je minimalna, daleko od toga da je i dovoljna za miran nastavak.

15:39h

Azerbejdžan prijeti. Gorbani je glavom sa 6-7 metara tukao pored gola nakon dobrog centaršuta sa lijeve strane.

15:27h

Period igre u kome obje ekipe imaju problem sa kontrolom lopte i organizacijom napada.

Crna Gora čuva prednost, ali Azerbejdžan nije u podređenom položaju...

15:23h

U drugom meču 3. kola grupe 1, Luksemburg vodi protiv Kipra 2:0, golovima Sinanija.

15:21h

Opasna situacija u našem šesnaestercu, nakon kornera. Odbio je Mijatović, Hakšabanović nije uspio da izbaci loptu, koja je došla do Garajeva - šut u spoljni dio mreže sa 12-13 metara iskosa sa lijeve strane.

15:18h

Nakon vođstva, Crna Gora je prepustila posjed gostima, ali blok djeluje veoma dobro. Sa druge strane, pokušaj Bakića sa 25 metara, brani Balajev.

15:10h

Jovetić je postigao već treći gol u Ligi nacija, ukupno 27. u dresu nacionalnog tima. Danas igra 54. utakmicu.

Gol kapitena možete pogledati ovdje.

Izmjena: 16:13h
15:08h

9. minut - Crna Gora vodi 1:0. Stevan Jovetić, glavom nakon sjajnog ubacivanja Hakšabanovića iz kornera u peterac.

15:05h

Nema za sada uzbuđenja, dvije opasne lopte završile su u šesnaestercu gostiju, ali je odbrana Azerbejdžana mirno reagovala.