Engleska bolja od Belgije, prva pobjeda Hrvatske, het-trik Halanda

Albion preuzeo prvo mjesto od "crvenih đavola"

4751 pregleda 1 komentar(a)

Engleska je u derbiju pobijedila Belgiju i preuzela prvo mjesto na tabeli grupe 2 Lige A u Ligi nacija.

Albion je na "Vembliju" slavio 2:1 nakon preokreta, i to golom Mejsona Maunta uz pomoć Tobija Alderveirelda.

Poveli su Belgijanci preko Romelua Lukakua iz penala, izjednačio je na isti način Markus Rašford do poluvremena.

Momenat odluke se dogodio u 64. minutu kada je Maunt šutirao, a lopta dobila čudnu putanju nakon što je zakačila Alderveirelda.

Englezima je ovo drugi trijumf, imaju i remi, dok su "crveni đavoli" upisali prvi poraz nakon dvije pobjede.

U grupi 3 je prva tri boda zabilježila Hrvatska koja je u Zagrebu savladala Švedsku - 2:1.

Poveli su "vatreni" preko Nikole Vlašića, izjednačio je Markus Berg, a pobjedu domaćinu je donio Andrej Kramarić u 84. minutu.

U grupi 1, Bosna i Hercegovina je nakon bolne eliminacije od Sjeverne Irske u plej-ofu za Evropsko prvenstvo remizirala u Zenici protiv Holandije - 0:0.

U Ligi B, Norveška je deklasirala Rumuniju 4:0, uz het-trik Erlinga Halanda.

Pored asa Borusije iz Dortmunda se upisao Aleksander Serlot.

Finci su bili bolji od Bugarske (2:0), a golova nije bilo u okršaju Republike Irske i Velsa.

U Ligi C su viđena četiri remija u isto toliko mečeva.

Po bod su osvojile Estonija i Sjeverna Makedonija u goleadi (3:3), u istoj grupi je bilo 2:2 u duelu Litvanije i Bjelorusije.

Albanija je odigrala bez golova u Kazahstanu, a bez pobjednika je završen i meč Gruzije i Jermenije (2:2).