Crna Gora se više ne pita: Poraz od Luksemburga udaljio "sokole" od Lige B

Poraz naših fudbalera - 2:1, sada je put do prvog mjesta veoma težak

Sa utakmice Luksemburg - Crna Gora, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 13.10.2020. 22:47h
Završeno
22:39h

Poraz od Luksemburga 2:1 udaljio je crnogorsku fudbalsku reprezentaciju od prvog mjesta i prelaska u Ligu B Lige nacija.

Naša selekcija i Luksemburg sada sa po devet bodova dijele lidersku poziciju, s tim što je ekipa iz Beneluksa bolja u međusobnom skoru. U slučaju da budu iste i nakon šest rundi, to znači da bi Crna Gora bila tek drugoplasirana.

Imali su "sokoli" sreće u prvom meču protiv večerašnjeg protivnika kada im je tri boda donio Fatos Bećiraj, a i večeras je sve krenulo dobro kada je u 34. minutu Igor Ivanović pogodio za vođstvo i upisao treći pogodak u isto toliko mečeva za naš tim.

Već u 42. Luksemburg je poravnao preko Edvina Muratovića i najavio uzbuđenja.

Crna Gora je u drugom poluvremenu dugo imala kontrolu, stvorila i nekoliko dobrih situacija da opet povede, a onda je u 86. šokirana kada je majstorski pogodio Danel Sinani.

Odluka pada u novembru - Crna Gora gostuje Azerbejdžanu, pa dočekuje Kipar.

S istim rivalima će igrati Luksemburg...

22:38h

Kraj meča - Luksemburg je slavio 2:1.

22:34h

Ružne scene na kraju - Marko Janković i Olivije Til su dobili crvene kartone zbog međusobnog udaranja, a drugi žuti karton je dobio i Marko Simić.

22:33h

Stefan Savić je probao glavom, ali bez problema za golmana Morisa.

22:32h

Sudijska nadoknada je četiri minuta, toliko vremena ima Crna Gora da izbjegne poraz.

22:28h

Marko Janković je ušao u igru umjesto Igora Ivanovića.

22:27h

86. minut - poveo je Luksemburg majstorskim pogotkom Danela Sinanija - 1:2 nakon loše reakcije Rista Radunovića i Aleksandra Šćekića.

Izmjena: 22:34h
22:24h

Nalet Crne Gore u posljednja dva minuta, Luksemburžani svim silama brane gol.

22:21h

80. minut - Sinani je probao sa 18 metara, ali pored gola.

22:19h

78. minut - dvostruka izmjena Faruka Hadžibegića. Umjesto Nebojše Kosovića je na terenu Aleksandar Šćekić, dok je Marko Vukčević zamijenio Raspopovića.

22:17h

Momčilo Raspopović je dobio žuti karton zbog faula nad Pintom i propustiće naredni meč u Ligi nacija, u novembru protiv Azerbejdžana.

22:07h

66. minut - Fatos Bećiraj je u igri umjesto Dina Islamovića.

22:07h

Simić je napravio faul u opasnoj zoni, na ivici kaznenog prostora. Sinani je šutirao preko gola.

22:03h

Ivanović je dobio žuti karton.

21:59h

58. minut - Ivanović je morao bolje da reaguje. Nije odbrana Luksemburga bila spremna za ovaj napad Crne Gore, a nije ni Ivanović, koji je loše šutirao desnom nogom.

21:57h

55. minut - imala je Crna Gora višak u napadu, ali je Jovetić zakomplikovao stvari.

21:46h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:31h

Poluvrijeme pod Goricom - 1:1.

Povela je naša selekcija golom Ivanovića u 34. minutu, poravnali su gosti u 42. preko Muratovića.

21:27h

izjednačenje u 42. minutu. Loša reakcija prvo Ivanovića, onda i naših defanzivaca na ivici kaznenog prostora, Skenderović je asistirao Muratoviću koji je rutinski zatresao mrežu - 1:1.

Ovo je prvi pogodak koji je Crna Gora primila u Ligi nacija ove sezone.

Izmjena: 21:45h