Srbiji u Istanbulu malo i dva gola prednosti, Škotska blizu elite

Turska - Srbija 2:2, Rusija - Mađarska 0:0, nestvaran preokret Izraelaca u Slovačkoj u režiji Erana Zahavija

9517 pregleda 4 komentar(a)
Duel strijelaca: Sergej Milinković-Savić i Ozan Tufan, Foto: Reuters

Srbija nije uspjela da pobjegne sa posljednjeg mjesta u grupi 3 B Lige nacija, iako je protiv Turske u Istanbulu vodila 2:0.

Domaći su se podigli u posljednjih pola sata i golovima Čalhanoglua i Tufana osvojili bod (2:2).

Selekcija Ljubiše Tumbakovića povela je na "Turk Telekom" areni u 22. minutu, novim golom fenomenalnog Sergeja Milinković-Savića.

Fudbaler koji je sa dva pogotka u Norveškoj odveo "orlove" u finale plej-ofa za EP sada je pogodio glavom nakon centaršuta Ristića.

Kada je Aleksandar Mitrović početkom nastavka realizovao penal za 2:0 mislilo se da će Srbija lagano do bodova.

Ipak, Turska se nije predavala, pa je Čalhanoglu u 57. smanjio na 1:2.

Bod domaćima donio je vezista Fenerbahčea Ozan Tufan u 75. minutu.

U istoj grupi Rusija i Mađarska igrale su 0:0 na VTB areni u Moskvi, pa je "zbornaja komanda" zadržala čelnu poziciju u grupi sa osam bodova.

Mađarska ima sedam, Turska tri, dok je Srbija sa dva najbliža ispadanju u C Ligu nacija.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

U grupi 1, Norveška je u Oslu savladala Sjevernu Irsku sa 1:0, dok je Austrija osvojila sva tri boda protiv Rumunije u Ploeštiju - takođe 1:0.

Austrijanci i Norvežani nastavljaju trku za plasman u najviši rang, dok je Sjeverna Irska najbliža ispadanju u C Ligu nacija.

U grupi 2, nevjerovatan meč u Trnavi - Slovaci su golovima Hamšika i Maka vodili na poluvremenu sa 2:0 protiv Izraela, gosti su u nastavku preokrenuli i slavili 3:2.

Briljirao je najbolji izraelski fudbaler, autor het-trika - napadač PSV Ajndhovena Eran Zahavi.

Ipak, najbliža prelasku u A Ligu nacija iz te grupe je Škotska, koja je pobjedom nad Češkom u Glazgobu došla do 10. boda i potvrde vodeće pozicije.

Presudio je vezista Njukasla Rajan Frejzer već u 6. minutu.

U grupi 4, Velšani su golom Džonatana Vilijamsa u 85. minutu slavili protiv Bugarske u Sofiji (1:0), dok su Finci golom Jensena pobijedili Republiku Irsku u Helsinkiju (1:0).

Velsi i Finska su u borbi za 1. mjesto i prelezak u Ligu A.

Odigrano je i šest mečeva u C Ligi nacija, a izdvaja se remi Grčke i Kosova u Atini (0:0), uz odbranjeni penal golmana gostiju Arijaneta Murića.

Slovenija je sa 4:0 slavila u Moldaviji, pretekla Grčku na 1. mjestu i preuzela pol-poziciju u borbi za selidbu u B Ligu nacija.

Sjeverna Makedonija je na svom stadionu u posljednjim trenucima izvukla bod protiv Gruzije (1:1), sa kojom će se u novembru sastati u Tbilisiju u meču za plasman na Evropsko prvenstvo.