Pirlo se predstavio pobjedom protiv učitelja: Morata zamijenio Ronalda

U meču grupe F, Briž iznenadio Zenit 2:1

15048 pregleda 20 reakcija 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Juventusa, Foto: REUTERS

Andrea Pirlo pobjedom je debitovao kao trener u Ligi šampiona - Juventus je u Kijevu savladao Dinamo 2:0 u prvom kolu grupe G.

Pobjedu šampionu Italije, u kome nije bilo Kristijana Ronalda, koji ima koronavirus, donio je dvostruki strijelac Alvaro Morata.

Bio je to i emotivan susret na najvećoj sceni, jer je Pirlo ozbiljnu igračku karijeru, u kojoj je dostigao zvjezdane visine, počeo kao 16-godišnjak u Breši, koju je tada vodio Mirčea Lučesku, sadašnji trener Dinama.

Pirlov tim je kontrolisao utakmicu, a kada je Morata pogodio prvi put put ka prva tri boda je bio otvoren.

U meču grupe F, Briž je slavio u gostima protiv Zenita - 2:1.

Briž je poveo golom Denisa u 63. minutu, a 11 minuta kasnije lopta je nakon šuta Bariosa pogodila stativu, odbila se od leđa golmana Horvata u mrežu za 1:1.

U posljednjim trenucima meča De Katelar je donio iznenađujuću pobjedu belgijskom timu