Golčine Grbića i Božovića - Budućnost u četvrtfinalu, osmica Zete, petica Dečića, trojke Sutjeske i Iskre

Budućnost treću godinu zaredom eliminisala Rudar - 3:1 na Starom aerodromu, Dečić nemilosrdan prema Petrovcu, koji je završio meč s dva igrača manje (5:1)

22895 pregleda 54 reakcija 11 komentar(a)
Ažurirano: 21.10.2020. 19:56h

Budućnost, Dečić, Sutjeska, Zeta, Bokelj i Arsenal četvrtfinalisti su Kupa Crne Gore u fudbalu.

Podgoričani su na svom kampu na Starom aerdromu, gdje su bili domaćini kako bi se sačuvao teren pod Goricom, treću godinu zaredom izbacili Rudar u osmini finala - 3:1.

Scena je, dakle, bila siromašnija, ali nisu izostali atraktivni potezi i evrogolovi - Petar Grbić je u 37. minutu strahovitim udarcem pod prečku sa 25 metara pogodio za 2:0, a Draško Božović polu-makazicama, u padu, u 79. postavio konačan rezultat.

Pljevljake je, inače, načeo njihov bivši igrač - Igor Ćuković, nakon prekida, već u 5. minutu.

Poraz Rudara ublažio je mladi Janko Gogić u nadoknadi.

Potez za divljenje izveo je njegov saigrač Marko Merdović, koji je kod rezultata 2:0 za Budućnosti imao otvoren put ka golu, usput se sudarivši sa protivničkim golmanom Milošem Dragojevićem, koji je ostao da leži - nije želio da postigne gol, već je izbacio loptu u aut, za aplauze svih igrača na terenu i onih koji su se našli oko njega.

Sportski potez kakav se ne gleda često, ne samo na našim terenima.

U Kup takmičenju se ove godine, zbog nedostatka termina, u osmini finala i četvrtfinalu igra samo po jedna utakmica.

Nakon skandala u subotu i napuštanja terena na derbiju protiv Budućnosti, Zeta se razgoropadila u duelu sa Ibrom - 8:0.

Svega je bilo u duelu Petrovca i Dečića pod Malim brdom - Tuzani su slavili sa 5:1 u meču koji je domaći tim završio sa devetoricom fudbalera.

Gosti su vodili 2:0 golovima Anđela Rudovića u devetom i iz penala u 14. minutu.

Petrovčani su u finišu prvog dijela promašili penal (Ražnatović nije bio precizan sa bijele tačke), a onda su u 66. minutu preko Stefana Savića smanjili na 2:1.

Ubrzo su, međutim, ostali sa devetoricom na terenu - Ražnatović je dobio drugi žuti karton u 67, a Mikijelj u 74, kada je skrivio penal, a isključenje je zbog protesta dobio i trener Petrovca Nenad Vukčević.

Fudbaleri Dečića su to iskoristili da do vrha napune mrežu domaćina u finišu - Anđelo Rudović je u 77, opet iz penala, kompletirao het-trik, a do kraja su se upisali Kristijan Vuljak u 80. i rezervista Danilo Pešukić u 87. minutu.

Sutjeska se kraj Bistrice lako obračunala sa drugoligašem Jedinstvom - 3:0, a prve golove nakon ljetošnjeg povratka u Nikšić postigao je Admir Adrović (dva). Pobjedu je u nastavku potvrdio Milutin Osmajić.

Iskra je protiv OFK Titograda sve riješila u prvih pola sata - golovi Đorđa Šaletića, Bogdana Milića i Zorana Petrovića za sigurnih 3:0 i prolaz u četvrtfinale.

Tamo je i Podgorica, lider elitnog karavana, koja je na "DG areni" pobijedila Jezero sa 2:0.

Odluka je pala u drugom poluvremenu - Jovan Vujović i Halil Muharemović eliminisali su Plavljane.

U lokalnom drugoligaškom derbiju Arsenal je kao gost bio ubjedljiv protiv Grblja - 4:0 za Tivćane. Pogađali su Dejan Pepić u 16, Jovan Batuta u 22, Ranko Krgović u 47. i rezervista Nebojša Delić u 64. minutu.

U još jednom drugoligaškom duelu Bokelj je nadigrao lidera, ekipu Koma - 3:0 u Kotoru.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu i djelo su igrača koji su ušli sa klupe.

Boško Guzina je zakoračio je na teren u 58. minutu, a sa dva gola u 74. i 85. zapečatio sudbinu gostiju. Treći gol dao je Stefan Čađenović, u sudijskoj nadoknadi, 20-ak minuta pošto je ušao u igru.

REZULTATI:

Budućnost - Rudar 3:1

Igor Ćuković 5, Petar Grbić 37, Draško Božović 79. - Janko Gogić 90+2.

Petrovac - Dečić 1:5

Stefan Savić 66. - Anđelo Rudović 9, 14. (penal), 77. (penal), Kristijan Vuljaj 80, Danilo Pešukić 87.

Bokelj - Kom 3:0

Boško Guzina 74, 85, Stefan Čađenović 90+1.

Grbalj - Arsenal 0:4

Dejan Pepić 16, Jovan Batuta 22, Ranko Krgović 47, Nebojša Delić 64.

Sutjeska - Jedinstvo 3:0