"Šamar" za Real: Šahtjor slavio u Madridu bez deset prvotimaca

Odličan meč odigrali su Salcburg i Lokomotiva Moskva u grupi A - bilo je 2:2

18547 pregleda 53 reakcija 12 komentar(a)

Real je dobio "šamar" na startu Lige šampiona - neočekivan, posebno zbog situacije u kojoj se nalazio Šahtjor.

Tim iz Ukrajine je u Madrid doputovao bez desetorice igrača, koji imaju koronavirus (Alan, Ismaili, Konopljanka, Kovalenko, Krivcov, Matvienko, Moraeš, Stepanenko, Tajson), sa svega 15 igrača sa tzv. A liste, a iz Madrida se vraća sa senzacionalnom pobjedom 3:2, nakon što je na poluvremenu bilo nestvarnih 0:3.

U 29. minutu Kornienko je sjajno prošao po lijevoj strani, a Tete završio akciju - 0:1.

Četiri minuta kasnije bilo je jasno da je iznenađenje moguće - Varan je nespretno zatresao svoju mrežu.

Treći gol djelo je Solomona, nakon još jedne efektne kombinacije, Tete je petom upisao asistenciju.

Mirisalo je na debakl, da bi Luka Modrić sjajnim udarcem sa 25 metara smanjio u 54. minutu.

Zidan je zatim zamijenio bezopasnog Jovića, a uveo Vinisijusa Žuniora, koji je 15 sekundi kasnije oteo loptu i precizno tukao u donji desni ugao - 2:3.

Vrhunac drame je bio u 92. minutu, kada je poništen gol Realu, jer je Vinisijus smetao golmanu gostiju da reaguje nakon šuta Valverdea.

Odličan meč odigrali su Salcburg i Lokomotiva Moskva u grupi A - bilo je 2:2.

Gosti su vodili golom Edera, Sobolšai izjednačio do poluvremena, a Junuzović preokrenuo.

Bod Moskovljanima donio je Lisaković 15 minuta prije kraja.