Sigurni Totenhem i Milan, poraz Zvezde, remi Dinama

Sparsi savladali LASK, "rosoneri" bolji od Seltika

6718 pregleda 0 komentar(a)

Totenhem i Milan, jedni od favorita za trofej u Ligi Evrope, opravdali su tu ulogu na startu takmičenja.

Sparsi su bez problema savladali LASK (3:0) - pogađali su Lukas, Andrade (autogol) i Son, a dvije asistencije je upisao novajlija iz Benfike Karlos Vinisijus.

U istoj grupi, Antverpen je slavio na gostovanju Ludogorecu - 2:1.

Milan je savladao Seltik u Glazgovu 3:1.

Vodili su "rosoneri" 2:0 (Krunić, pa Dijas), smanjio je domaćin preko Eljunisija, da bi konačan rezultat postavio Hauge, mladi Norvežanin koji je debitovao za velikana.

Crvena zvezda je porazom otvorila Ligu Evrope - bolji je bio Hofenhajm 2:0.

"Crveno-bijeli" su dugo bili ravnopravan rival u Njemačkoj, a domaćin je do trijumfa stigao pogocima Baumgartnera i Dabura.

U istoj grupi, Slovan Liberec je na svom terenu savladao Gent.

Dinamo je remizirao u Zagrebu protiv Fejnorda (0:0, gosti su promašili penal u prvom poluvremenu), dok je Lester rutinski savladao Zorju - 3:0.

Za Ukrajince je od 65. minuta na terenu bio bivši napadač Budućnosti Mihailo Perović.

Grupa A: CSKA Sofija - Kluž 0:2, Jang Bojs - Roma 1:2;

Grupa B: Dandalk - Molde 1:2, Rapid Beč - Arsenal 1:2;

Grupa C: Bajer - Nica 6:2, Hapoel Ber Ševa - Slavija Prag 3:1;

Grupa D: Standard - Rendžers 0:2, Leh - Benfika 2:4;

Grupa E: PSV - Granada 1:2, PAOK - Omonija 1:1;

Grupa F: Napoli - AZ 0:1, Rijeka - Sosijedad 0:1;

Grupa G: Braga - AEK 3:0, Lester - Zorja 3:0;

Grupa H: Sparta Prag - Lil 1:4, Seltik - Milan 1:3;