Levandovski rešetao do rekorda Bundeslige, Lajpcig ipak lider

Sjajni Poljak već došao do dvocifrenmog golgeterskog ulčinka u bundesligi, Lajpcig ipak lider

3820 pregleda 3 komentar(a)
Dva gola po utakmici postiže Levandovski od starta sezone, Foto: Flashscore.com

Bajern je fantastičnu formu iz Lige šampiona, prenio i na domaće prvenstvo. Osmostruki uzastopni šampion Njemačke slavio je kući protiv Ajntrahta 5:0

Bavarce je do pobjede predvodio Pojak Robert Levansovski, koji je od 10. do 60. minuta kompletirao het-trik. Drugi pogodak postigao je u 26. minutu.

Po izlasku iz igre sjajnog strijelca, koji ima prosjek od dva gola po utakmici Bundeslige ove sezone, upisao se u strijelce i Liroj Sane. Niko prije njega nije na prvih pet mečeva postigao deset golova.

U finišu je za Bavarce pogodio i engleski tinejdžer Musijala.

Bajern je ipak, drugi, pošto ja Lajpcig maksimalan u svih pet utakmica prvenstva - izabranici Julijana Nagelsmana su na Red Bul areni savladali Hertu 2:1.

Gosti su poveli u 8. minutu preko Kordobe, tri minuta kasnije je izjednačio Upamekano, da bi Zabicer realizovao penal u 77. minutu.

Domaćinu je posao olakšao drugi žuti karton Holanđanian Zefuika u 50. minutu.

Borusija Menhengladbah je slavila u Majncu 3:2, dok je Union Berlin kući remizirao sa Frajburgom 1:1.