Real osvojio Kataloniju: Ramos načeo Barsu iz spornog penala, Modrić stavio tačku

Aktuelni šampion slavio na "Nou kampu" 3:1

16035 pregleda 29 reakcija 9 komentar(a)

I ovaj el klasiko će kao i gotovo svi prethodni izazvati polemike, ali piše se da je Real Madrid slavio na "Nou kampu" i vratio se na pravi put nakon dva poraza od Kadisa i Šahtjora.

Aktuelni šampion je slavio 3:1 protiv Barselone, čovjek odluke je bio Serhio Ramos i taj detalj u 62. minutu kada je iznudio penal u duelu sa Klemonom Lengleom vjerovatno je i obilježio utakmicu.

Francuz je povukao za dres Ramosa neposredno nakon što ga je ovaj odgurnuo, a sudija uz pomoć VAR-a dosudio jedanaesterac.

Ramos ga je rutinski iskoristio, a Real nakon vosđtva pokazao da je u ovom trenutku uz sve mane bolja ekipa od najvećeg rivala.

Stvorio je dvije velike šanse (Neto je zaustavio Tonija Krosa, pa Ramosa), a treću je iskoristio lucidni Luka Modrić u 90. minutu.

Već u 5. minutu je Federiko Valverde donio prednost "kraljevskom klubu", da bi u 8. poravnao Ansu Fati i postao najmlađi strijelac el klasika.