Milan tri puta vodio, Roma tri puta stizala i uzela bod

5202 pregleda 0 komentar(a)
Pjero Đakomeli je dosudio dva veoma sumnjiva penala, Foto: Reuters

Posljednji meč 5. kola Serije A je bio spektakularan - Milan je tri puta vodio, Roma tri puta stizala i stigla do boda (3:3).

Meč je obilježio i sudija Pjero Đakomeli, koji je sudio dva sumnjiva penala.

Zlatan Ibrahimović je već u 2. minutu donio prednost „rosonerima“, kada je nakon centaršuta Rafaela Leaoa bio brži od Antonija Mirantea i pogodio mrežu.

Izjednačio je Edin Džeko u 14. minutu nakon velike greške Ćiprijana Tatarušanua, koji je mijenjao Đanluiđija Donarumu (ima koronavirus).

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme, Rafael Leao je drugi put bio asistent, a Aleksis Salemakers pogodio mrežu.

Tada je na scenu stupio Đakomeli - prvo je sudio nepostojeći penal za Romu, iako je Pedro Rodriges nagazio Ismael Benasera. Poklon je iskoristio Žordan Veretu za 2:2 u 71. minutu, da bi Ibra u 79. iskoristio jedanaesterac koji je suđen nakon duela Đanluke Manćinija i Hakana Džalhanoglua.

„Vučica“ je, međutim, opet stigla do izjednačenja u 84. minutu, kada je Maraš Kumbula na drugoj stativi zakucao loptu u mrežu.

„Rosoneri“ su do kraja imali dva zicera, ali je šut Franka Kesija sa dva metra odbranio Mirante, a Alesio Romanjoli je sa istog odstojanja pucao pored stative.

Ovo je prvi remi lidera Serije A nakon četiri pobjede, dok je Roma ostala deveta sa osam bodova.