Bajern osvojio i Moskvu, Inter se ispromašivao u Kijevu

Bajern ostvario 13. pobjedu u nizu u Ligi šampiona, Inter dominirao protiv Šahtjora

9653 pregleda 1 komentar(a)
Fudbaleri Bajerna, Foto: REUTERS

Bajern je osvojio i Moskvu - prvak Evrope ostvario je 13. uzastopnu pobjedu u Ligi šampiona, savladavši Lokomotivu 2:1 u meču 2. kola grupe A.

Bilo je dosta uzbuđenja, ruski tim je pružio dobar otpor, 20-ak minuta prije kraja imao 1:1.

Bajern je poveo ranom, golom Leona Gorecke, nakon sjajne akcije i asistencije Pavara.

Gosti su imali šanse, Lokomotiva nije odustala, a u 70. minutu Anton Mirančuk je najavio iznenađenje.

Ipak, devet minuta kasnije Džošua Kimih je vratio stvari na svoje mjesto, efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Duel između Šahtjora i Intera završen je bez golova, a gosti promašivali sve što su stvorili.

Dva puta su pogađali prečku (Barela i Lukaku), zicer nad zicerima imao je Lautaro Martines, koji je sa 7-8 metara promašio gol, nakon što je 19-godišnji golman Trubin odbranio udarac Brozovića...

Prije dva i po mjeseca, Inter je u polufinalu Lige Evrope pobijedio Šahtjor čak sa 5:0.

Ukrajinski tim može da bude zadovoljan i ishodom ovog meča i startom u grupi B, jer je u prvom kolu bio bolji od Reala u Madridu.

Inter ima dva boda, iz dva remija - prvi je ostvario kod kuće protiv Borusije iz Menhengladbaha.