Zvezda se poigravala sa Liberecom, Lako za Milan, Totenhem stao u Belgiji

Dinamo osvojio bod u Moskvi protiv CSKA

7216 pregleda 2 komentar(a)

Milanova serija nepobjedivosti je nastavljena i na evropskoj sceni.

"Rosoneri" su bez problema na svom terenu savladali Spartu iz Praga (3:0), upisali drugi trijumf u grupi i napravili veliki korak ka nokaut fazi.

Dijas je u 24. minutu načeo Čehe na pas Ibrahimovića, koji je u finišu prvog poluvremena promašio penal (pogodio je prečku).

Ibra je potom zamijenjen, ali problema za velikana nije bilo - Leao je u 57. udvostručio prednost na pas Daloa, a onda je i novajlija iz Mančester junajteda zatresao mrežu.

U Milanovoj grupi, Lil i Seltik su remizirali (2:2), iako su Škoti vodili 2:0.

Prvi trijumf je upisala Crvena zvezda, i to kakav - deklasirala je Liberec u Beogradu 5:1.

Ben je s dva gola nakon dvadesetak minuta donio 2:0 "crveno-bijelima", gosti smanjili preko Matoušeka, ali više nisu mogli - do kraja su mrežu Čeha pogađali Gajić, Katai i Falćineli.

U istoj grupi, Hofenhajm je na šest bodova nakon što je savladao Gent u Belgiji.

Bilo je 4:1, pogađali su Belfodil iz jedanaesterca, Grilič, Gaćinović i Dabur.

Razočarao je Totenhem.

Žoze Murinjo je kombinovao sastav u Belgiji i to ga je koštalo - Antverpen je slavio golom Refaelova (1:0) poslije kiksa Dejvisa.

Kako su igrali Sparsi govori i to da je Murinjo već do 58. minuta napravio svih pet izmjena (četiri na poluvremenu), ali ni rezervisti Kejn, Son, Lukas, Lamela i Hejbjerg nisu popravili stvari protiv tima koji vodi Hrvat Ivan Leko.

Veliki bod je osvojio Dinamo iz Zagreba, uprkos dominaciji CSKA u Moskvi.

Na kraju je bilo 0:0, a heroj "modrih" je golman Livaković.

Hrvatski šampion je odigrao i drugi meč u grupi bez golova (nakon duela sa Fejnordom u Zagrebu).

A Fejnord je ubjedljivo poražen na "De Kajpu" od austrijskog Volfsbergera - 4:1, het-trik je upisao Lindl.

Crnogorski napadač Mihailo Perović je bio na terenu od 87. minuta u dresu Zarje, ali nije uticao na ishod - njegov tim je kod kuće izgubio od Brage 2:1.