Bajern preuzima vrh ako Lajpcig ne dobije u Menhengaldbahu

Bajern ima 15 bodova, baš kao i Dortmund uz slabiju gol razliku, Lajpcig 13 uz utakmicu manje

3690 pregleda 0 komentar(a)
Gnabri i Miler su donijeli pobjedu Bavarcima, Foto: Flashscore.com

Osmostruki prvak Njemačke, Bajern, pobjedom na gostovanju najvećem neprijatelju Kelnu 2:1, preuzeo je, makar na nekoliko sati vrh Bundeslige sa 15 bodova.

Priliku da vrati prvo mjesto imaće od 18,30 sati Lajpcig, ako pobijedi u Menhengladbahu.

Tomas Miler sa penala u 13. minutu je doveo Bavarce u vođstvo, a sjajni Njemac je iskoristio odsustvo Roberta Levandovskog, kako bi pokazao da je i on odličan izvođać najstrožije kazne.

U prvom minutu nadoknade poluvremena Gnabri je udvostručio vođstvo.

Keln ej bio opasniji u nastavku, stigao do gola Dominika Drakslera u 82. minutu, ali potom nije imao šanse da otkine bod šampionu.

Borusija Dortmund je slavila u Bilefeldu a junak pobjede bio je štoper Mats Humels sa oba pogotka na utakmici 2:0. i Borusija ima 15 bodova ali i slabiju gol razliku do Bajerna

Prvi je Humels postigao na asistenciju Munijea u 53. a u 71. je završni pas upisan Marku Rojsu.

Domaću pobjedu upisao je Augsburg protiv Majnca 3:1, dok je Ajntraht remizirao kući sa Verderom 1:1.