Dominacija Budućnosti u CG derbiju: Četvrta pobjeda bez primljenog gola

12138 pregleda 23 reakcija 2 komentar(a)
Igrači odluke: Božović je pogodio, Ivanović asistirao, Foto: FK Budućnost

Budućnost je nastavila dominaciju u crnogorskom derbiju - u posljednja četiri međusobna duela savladala je Sutjesku, bez primljenog gola.

Četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva od dolaska Mladena Milinkovića ostvarila je večeras kraj Bistrice - 1:0.

Trijumf koji mnogo vrijedi, jer je aktuelni šampion stekao šest bodova prednosti nad Nikšićanima, a pritom ima meč i manje.

Tri boda gostima je donio Draško Božović, koji je u 15. minutu pogodio gol Giljena, nakon lijepe asistencije Ivanovića.

Budućnost je pokazala više, pokazala da je bolji tim i da je veliki favorit da odbrani titulu.

Ivanović je u uvodu meča imao dobru šansu, dok je Sutjeska opasno zaprijetila preko Grivića iz prekida.

U nastavku, prilično nepovezana igra, gosti su lako zaustavljali napade rivala, a odbrana je popustila samo jednom, kada je Adrović iz peterca, nakon ubacivanja sa desne strane promašio zicer za izjednačenje.

Na drugoj strani, Budućnost je imala dosta prostora, imala dvije opasne situacije, koje nije završio Bojović, te sjajnu šansu Ćukovića, poslije prekida - štoper "plavih" je glavom prebacio prečku.

Budućnost ima 22 boda, u posljednjih sedam mečeva osvojila je 19 bodova, dok je Sutjeska doživjela treći poraz, a drugi na domaćem terenu ove sezone.