Kalezić vratio Zetu pobjedama

Odlučujući gol protiv Jezera postigao je Vasko Kalezić u 44. minutu, lijepim udarcem glavom nakon centaršuta Tuzovića

1806 pregleda 94 reakcija 0 komentar(a)
Kalezić (desno) donio je pobjedu Zeti, Foto: Savo Prelević

Zeta se vratila pobjedama - nakon napuštenja terena protiv Budućnosti pod Goricom, pa remije sa Iskrom u Danilovgradu, momci Dejana Roganovića savladali su Jezero na Trešnjici sa 2:0.

Sa Srđanom Krstovićem i Mijatom Lambulićem u prvoj postavi, kojima su ublažene kazne zbog crvenih kartona protiv Budućnosti (sa tri na dva meča), izabranici Dejana Roganovića stigli su do bodova u samom finišu prvog dijela.

Tuzović je centrirao sa lijeve strane, a Vasko Kalezić - još jedan fudbaler koji je isključen prije tri kola protiv Budućnosti - sjajnim udarcem glavom pogodio mrežu Asanovića.

Gosti su dobro počeli meč, u prvom poluvremenu, prije gola Zete, imali su prilike Jovićevića i Mujecija.

Zeta je nakon vođstva kontrolisala dešavanja na terenu i bez velikih problema privela meč kraju, u drugom poluvremenu u kojem nije bilo velikih prilika.

Plavljani su poraženi poslije pobjede nad Rudarom u Pljevljima u prošlom kolu, a ovo je njihov treći poraz na posljednja četiri meča za silazak na 6. mjesto.